Рішення для перемоги: $14 мільйонів Данія виділила на закупівлю боєприпасів для України
На спільну європейську закупівлю для України артилерійських боєприпасів калібру 155 мм Данія внесла 100 мільйонів данських крон (14 млн доларів США).
Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт данського Міністерства оборони.
У чому проблема?
Згідно з другою частиною плану надання мільйона артилерійських снарядів, Європейське оборонне агентство (EDA) веде переговори з європейськими виробниками про спільні контракти на закупівлю 155-мм снарядів і ракет.
Так, на початку вересня, EDA провело підписання восьми контрактів з промисловістю на спільну закупівлю 155-мм боєприпасів для України.
Однак, як зазначив голова данського оборонного відомства Троелс Лунд Поульсен, Україна досі перебуває у ситуації гострої нестачі артилерійських боєприпасів.
Яке рішення?
Під егідою Європейського оборонного агентства Данія вирішила виділити кошти на закупівлю для України артилерійських боєприпасів калібру 155 мм.
Рішення для перемоги: "Українська бронетехніка" та дві країни Альянсу налагодили виробництво 120-мм мін
Як це працює?
Скандінавська країна внесла 100 мільйонів данських крон (14 млн доларів США).
Як наголосили у відомстві, очікують, що боєприпаси поставлять протягом 2024 року.
"Данія сприятиме більшій кількості спільних закупівель боєприпасів і залишається готовою підтримувати Україну в довгостроковій перспективі", — запевнив міністр оборони Данії.
Збройові інвестори: які іноземні оборонні компанії прийшли до нас за літо та що це означає для України
Що відомо про постачання боєприпасів Україні
Ідею спільної закупівлі 155-міліметрових артилерійських снарядів, які вкрай потрібні Києву, першою подала Естонія.
У результаті цю ідею підтримав Європейський Союз та зобов'язався забезпечити Україну мільйоном артилерійських боєприпасів протягом 12 місяців.
Закупівлі здійснюються під егідою Європейського оборонного агентства (EDA). Проєкт триватиме понад 8 років і передбачає, що під час кожної окремої закупівлі країни висловлюватимуть свою позицію, чи бажають вони зробити внесок.
Нагадаємо, що перший етап плану діяв з 9 лютого по 31 травня. Тоді було виділено один мільярд євро для відшкодування країнам-членам ЄС приблизно половини вартості снарядів, наданих з їхніх арсеналів.
Загалом, за даними ЄС, загальна вартість наданих боєприпасів склала 1,1 мільярда євро. Як наголошують у AFP, гроші ЄС відшкодували лише частину цього, що свідчить про те, що цей захід не досяг мети.
Як писала Рубрика, у рамках угоди щодо надання Україні мільйона артилерійських снарядів впродовж року, Європейський Союз вже передав Силам оборони 223,8 тисячі таких боєприпасів і 2,3 тисячі ракет різних видів.