Про це інформує Рубрика.
Це п'ять відвертих історій про великі й маленькі подвиги українців і українок, що дають сили продовжувати опір. Із 1 жовтня запрошуємо переглянути кіно на YouTube-сторінці Ukraїner.
"Попри весь жах, що люди пережили, щоразу мене дуже захоплює й мотивує рухатися далі, те, як хоробро й стійко вони чинили спротив. У якийсь момент ми зрозуміли, що треба ділитися цими історіями. Так виник проєкт "Свідки"", — розповідає режисерка Тетяна Симон.
Стрічка створена з інтерв'ю, які команда "Архіву війни" збирає з 2022 року. Ви чуєте оповіді жителів Київської області, які пережили російську окупацію, але ні на мить не припиняли спротив. Передача гуманітарки, порятунок наших військових з оточення, надання медичної допомоги, приготування їжі для бійців та бійчинь чи просто для котів села Мощун — усе це великі й маленькі особисті подвиги, які надихають і дають нам сили продовжувати боротьбу.
""Архів Війни" і Ukraїner партнери вже впродовж року. Зберігаючи і впорядковуючи відеоматеріали проєкту, ми не перестаємо захоплюватись історіями. Їхніми героями й героїнями, і тим яким доступним і водночас глибоким тоном вони розповідають про цю війну. Це без перебільшення історичні матеріали. Ми раді можливості зробити прем'єру разом з Ukraїner, адже наші оповіді також про спротив, опір простих людей, про сміливість українців/-ок, яка здивувала весь світ. Ми готуємо наступні серії "Свідків" і незабаром плануємо їхні випуски спільно з Ukraїner", — коментує Роман Бондарчук, керівник "Архіву війни".
Прем'єра стрічки відбулася під час 20 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
Дивіться й долучайтеся до збору інформації про події повномасштабного вторгнення!
Якщо ви готові розповісти команді Архіву про свій досвід війни, будь ласка, заповніть анкету — https://bit.ly/war-archive-witness-form — або просто зателефонуйте за номером +380669996633.
Напишіть нам, якщо:
Довідка
Цей захід створено проєктом "Архів війни" за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту 2Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства", що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку. А також за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження" та "Razom for Ukraine. Разом до перемоги!".
Фільм створений за підтримки Посольства Швеції в Україні, Prague Civil Society Centre, "Razom for Ukraine. Разом до перемоги!", а також чеської організації People in Need, у межах ініціативи SOS Ukraine.
Нагадаємо, що шоста Національна премія кінокритиків "Кіноколо" оголосила претендентів на отримання нагород: 12 жовтня відбудеться церемонія нагородження переможців.
Як писала Рубрика, український Оскарівський Комітет обрав фільм, який представлятиме Україну серед претендентів на номінацію на премію "Оскар" у категорії "Найкращий міжнародний повнометражний фільм". Це документальна стрічка Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі".
Ворог скористався густим туманом, щоб просунутись до меж житлової забудови Куп’янська Харківської області. Однак Сили… Читати більше
В ніч на 15 листопада в тимчасово захоплених Маріуполі та Бердянську лунали вибухи. У окупантів… Читати більше
У ніч на 15 листопада росія випустила по Україні дві ракети та 29 "Шахедів". Сили… Читати більше
Експерти Інституту вивчення війни вказують на те, що економіку російської федерації, ймовірно, чекають значні виклики,… Читати більше
Минулої доби, 14 листопада, на фронті було зафіксовано 144 бойові зіткнення Збройних сил України з… Читати більше
У росії в ніч проти 15 листопада ударні дрони атакували Краснодарський край, де розташований військовий… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.