У Словаччині, всупереч екзитполам, на дострокових виборах перемогла проросійська партія
На виборах у Словаччині, які відбулися 30 вересня, за попередніми результатами після підрахунку майже всіх голосів, перемогу здобула антиукраїнська партія експрем'єра Роберта Фіцо.
Нагадаємо, що голосування на дострокових виборах у Словаччині проходило у суботу 30 червня.
Трохи раніше повідомляли, що перше місце за результатами виборів у Словаччині може зайняти партія "Прогресивна Словаччина", яка виступає за збереження сильної підтримки України та близька до президентки Зузани Чапутової.
У результаті ж, як повідомили у виданні, за підсумками обробки понад 99% протоколів, найбільше голосів отримала Smer-SD колишнього прем'єра Роберта Фіцо – 23,29%.
На другому місці опинилась "Прогресивна Словаччина", яка близька до чинної президентки Зузани Чапутової. Ця партія набрала – 17,07%.
Нагадаємо, за прогнозами одного з екзитполів, "Прогресивна Словаччина" повинна була випередити партію Фіцо і набрати понад 23% голосів.
Україна вперше відзначає День захисників і захисниць в нову дату, вшанувавши воїнів хвилиною мовчання: звернення Зеленського
На третьому місці партія "Голос" експрем'єра Петера Пеллегріні з 14,96%. Ця партія може вступити в коаліцію як прозахідними, так і проросійськими силами.
Ультраправа партія "Республіка" попередньо отримує 4,79% та вочевидь не проходить до парламенту.
Однак Словацька національна партія колишнього спікера Андрея Данко, також відома антиукраїнськими настроями, все ж здолала прохідний бар'єр з 5,67%. Це менше, ніж їй раніше прогнозували соцопитування.
З такими результатами розподіл мандатів може виглядати наступним чином:
- партія Фіцо – 42,
- "Прогресивна Словаччина" – 31,
- "Голос" Пеллегріні – 27,
- блок Матовича – 16,
- християнські демократи – 13,
- SaS – 11,
- Словацька національна партія – 10.
Нагадаємо, що 30 вересня, відбулася зустріч президента України Володимира Зеленського та міністра оборони Словаччини Мартіна Скленара.
Що відомо про допомогу Словаччини Україні
Нещодавно прем'єр-міністр України Денис Шмигаль провів розмову зі словацьким колегою Людовітом Одором. Тоді ж сторони обговорили енергосистему та підтримку Братиславою України в частині імпорту електроенергії у зимовий період.
Окрім того, раніше Україна та Словаччина підписали контракт на виробництво САУ Zuzana 2.
Також, з хорватською DOK-ING та словацькою Way Industries Міністерство оборони України веде переговори щодо локалізації виробництва машин механізованого розмінування в Україні.
А ще президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що Братислава готова допомогти Україні якнайшвидше виконати вимоги, необхідні для повноправного членства в Європейському Союзі.