Триває будівництво магістрального водогону: як працює це рішення
Агентство відновлення продовжує будівництво магістрального водогону, який забезпечить водою понад 1 млн українців у населених пунктах, постраждалих після підриву Каховської гідроелектростанції.
Про це інформує Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, передає Рубрика.
У чому проблема?
Як писала Рубрика, у ніч на 6 червня, російські загарбники здійснили підрив Каховської гідроелектростанції.
Тоді в Укргідроенерго заявили, що Каховська ГЕС повністю зруйнована і відновленню не підлягає.
Яке рішення?
На ділянці Хортиця – Томаківка – Марганець розпочали закладати основу під фундамент 6 насосних станцій. Кожна з них буде обладнана чотирма насосами – двома основними і двома резервними. Всього на цій ділянці буде 24 насоси.
Як це працює?
На сьогодні працює перша нитка водогону на ділянці Інгулець – Південне водосховище, яку ми запустили в роботу 21 серпня. Завдяки цьому Кривий Ріг отримав додаткові 100 тис. кубометрів води, а це чверть потреби міста. Після запуску ще трьох ниток місто повністю буде забезпечено водою.
Будівництво магістрального водогону "Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка" протяжністю 145 км – це наймасштабніший проєкт Агентства відновлення. Уже влаштували 164 км трубопроводу, а це – 55%.
Детальніше про результати робіт на кожній ділянці:
- Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг). Її протяжність 26,9 км. Прокладаємо трубопровід у 4 нитки.
Тут уже влаштували 53,6 км трубопроводу (82%). На обʼєкті працює 145 одиниць техніки та 292 працівники. Будівельники виконують земляні роботи, укріплення берегів каналу, геодезичні роботи. Також тут будуємо 1-у насосну станцію (готовність 10%), 2-у насосну станцію (готовність 20%). На завершальних етапах будівництво підстанції 1 (виконали 85%) та підстанції 2 (90%).
- Марганець – Нікополь – Покров. Тут буде прокладено 40,9 км нового трубопроводу у 2 нитки.
Наразі тут працює 159 працівників та 64 одиниці техніки. Влаштували 61,1 км трубопроводу (75%).
Проводяться земляні роботи, підготовчі та геодезичні роботи, прокладання траси.
- Запоріжжя – Томаківка – Марганець. Буде прокладено 76,7 км трубопроводу у дві нитки, модернізовано існуючий водозабір завдяки встановленню 2 занурених, 2-х робочих та 2-х резервних насосів.
На сьогодні вже влаштували 49,1 км трубопроводу (32%).
На ділянці працює 242 працівники, 110 одиниць техніки. Проводяться земляні роботи, геодезичні роботи, винос траси в натуру.
На кожній ділянці працюють інженери-консультанти та представники незалежного технагляду.
Окремо за підтримки USAID_ВзаємоДія буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок водогону.
Агентство оприлюднить усі звіти разом із результатами аудиту та експертизи, а також кошторисами для кожного виду матеріалів.
Нагадаємо, що попри порушення процедури оцінки впливу на довкілля та інших законодавчих вимог, спротиву з боку природоохоронців та великої кількості критики від гідрологів, влітку цього року було прийняте рішення про те, що Каховська ГЕС буде відновлена.
Раніше, керівник Офісу президента Андрій Єрмак показав, як виглядає Каховське водосховище після підриву окупантами ГЕС.