fbpx
Сьогодні
18:59 01 Жов 2023

російська філія DMG Mori продовжує заробляти та постачати продукцію на військові заводи рф

Завод DMG MORI в Ульяновску. Фото "Яндекс Карти"

Японсько-німецька компанія DMG Mori* стверджує, що припинила діяльність у російській федерації через два дні від початку війни і не постачала жодних запчастин чи послуг. Але чи відповідало це фактам?

Про це пише німецьке видання Die Zeit, цитує Рубрика.

Попри гучні заяви DMG Mori досі залишається на російському ринку, а її обладнання, ймовірно, потрапляє на російські військові заводи. Дані підтверджує російське опозиційне видання Агентство.

Аналітики Ради економічної безпеки України комунікували з репортерами  Die Zeit  і передали результат аналізу закритих фінансових даних компанії: після виходу DMG Mori з країни-агресора російська дочірня компанія DMG Mori Rus отримала мільйонні продажі. Лише за 3 і 4 квартали 2022 року продажі російської філії становили 16 мільйонів доларів, а за перші 3 місяці 2023 року було додано ще 2 мільйони доларів.

Деяких клієнтів не вдалось ідентифікували, але вдалось знайти, куди у фіналі потрапила продукція з Ульяновського заводу DMG Mori. У липні 2022 року два верстати з числовим програмним забезпеченням та деталь верстата загальною вартістю майже мільйон доларів отримала компанія «Промтех-Дубна», яку США ідентифікували як «кінцевого військового споживача» та на яку накладено санкції США та ЄС. 

Основними клієнтами російської філії виявились компанії, створені колишніми співробітниками самої філії. Щонайменше на 7,5 мільйонів доларів у 2022 році DMG Mori Rus продала товарів-послуг DM Technologie – фірмі, що була зареєстрована у квітні 2022 року під керівництвом багаторічного співробітника російської філії DMG Mori. DM Technologies констатує, що має «спеціалізований завод», який за збігом обставин знаходиться в Ульяновську (тобто в тому місті, де також знаходиться завод DMG Mori). Інший клієнт – ТОВ «Сервіс Плюс», яке займається технічним обслуговування машин DMG Mori та безперечно має досвід роботи із західними санкціями – працюють, зокрема, з підсанкційним ПАТ «Пролетарський завод», що оснащує кораблі для ВМФ РФ. Минулого літа дочірнє підприємство «Сервіс Плюс» відкрило філію за аналогічною адресою заводу DMG Mori в Ульяновську, який за словами материнської компанії закритий.

Довідка

*DMG Mori німецько-японський виробник високоточних верстатів з числовим програмним забезпеченням (ЧПК), які незамінні у всьому точному виробництві та військовій промисловості зокрема. У травні минулого року ZEIT (№ 22/23) повідомляв, що машини від DMG Mori використовуються в росії виробником зброї "Калашников", АТ "Улан-Уденський авіаційний завод" (зокрема для виробництва військово-транспортного гвинтокрила Mi-8AMTSh) та АТ "Іжевський електромеханічний завод "Купол"", що виготовляє системи ППО "Тор".

Також обладнання DMG Mori також використовуються авіавиробником "Сухий", який випускає винищувач Су-57. Загалом продукцію DMG Mori використовують близько 50 російських воєнних заводів. 

Міжнародні спонсори війни

Список "Міжнародних спонсорів війни" на порталі "Війна і санкції" є потужним репутаційним інструментом для досягнення доброчесності ланцюжків постачання у міжнародному вимірі, виходу міжнародного бізнесу з росії. А значить зменшення фінансової й технологічної спроможності країни-терориста вбивати українців.

Одним з "важелів тиску" платформи є співпраця з базою даних World-Check, що використовується банками й страховими компаніями для оцінки ризиків.

Саме тому для світових компаній наслідки перебування в переліку стають гіршими, ніж продовження ведення бізнесу з країною-агресором.

Проте, якщо від початку повномасштабного вторгнення відсоток компаній, які згортають операції в росії, активно зростав до весни 2022 року, то протягом останніх 11 місяців співвідношення тих, хто йде чи залишається, практично не змінюється.

Як писала Рубрика, команда Київської школи економіки (KSE) у межах проєкту "Самосанкції / Leave Russia" розробила сканер штрихкодів, який дозволяє визначити товари компаній споживчого сектору, що не вийшли з ринку російської федерації.

Для того, щоб перевірити виробника товару, потрібно за допомогою смартфону відкрити сканер на сайті проєкту або зайти в Telegram-бот, після чого навести камеру на штрихкод. Сканер доступний українською та англійською мовами.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: