Про це заявив гендиректор Baykar Халюк Байрактар на Форумі оборонних індустрій в Києві, передає Укрінформ.
У чому проблема?
Безпілотні літальні апарати стали відкриттям російсько-української війни, на сьогодні на фронті розгорнулася масштабне протистояння безпілотників.
Їх дуже активно використовують військові на фронті й часто втрачають.
Тому виробництво ударних БпЛА є доволі важливим, адже це один зі способів закрити потребу в ефективному ураженні ворога на полі бойових дій.
В Україні зараз активно розвиваються не тільки БпЛА, а й наземні, надводні й підводні дрони. Окрім того, до кінця поточного року Україна збільшить виробництво дронів у близько 140 разів.
Яке рішення?
До розвитку напрямку виробництва БпЛА долучилася і Туреччина. Компанія Baykar, що є виробником ударних безпілотників Bayraktar TB2, планує інвестувати в три в проєкти в Україні 100 мільйонів доларів.
Як це працює?
"У нас в Україні три основні інвестиції. Одна з них – завод. Потім у нас є сервісний центр, а також головний офіс тут… Це інвестиція, яка становить близько 100 мільйонів доларів, і процес уже пішов.
Будівництво вже розпочато. На його завершення знадобиться близько 1,5 року. Ми плануємо, щоб тут працювало мінімум 300 людей. Співпраця триває", – заявив генеральний директор Baykar Халюк Байрактар.
Він підкреслив, що це виробництво буде самодостатнім, екологічним та взаємовигідним, оскільки Україна має унікальні технології з виробництва двигунів, а турецька сторона – безпілотники, на яких встановлюють ці двигуни.
"Перед нами стоять також деякі виклики. Це ланцюжок постачання, пошук і розвиток людського капіталу через вплив війни та нормативне середовище, особливо ті правила, які підтримуватимуть ці інвестиції", – зазначив керівник Baykar.
Як зазначив гендиректор Baykar, нинішня війна стала війною безпілотних літальних апаратів, і Україна має в ній деяку перевагу, зокрема завдяки використанню різних типів апаратів, хоч це і складно реалізувати.
Особливо важливим за таких умов є зворотний звʼязок у використанні технологій від військових. Саме тому "байрактари", які застосовуються в Україні, були обладнані низкою унікальних систем.
Він також наголосив на тому, що всі донати як від компанії Baykar, так і з України, Польщі були використані, зокрема, на придбання радарних систем, які вже виявили тисячі цілей та принесли вагомий результат на полі бою.
"Загальний обсяг цих донатів склав 106 мільйонів доларів", – зауважив Байрактар.
Нагадаємо, що у липні цього року турецька компанія Baykar розпочала будівництво заводу з виробництва ударних безпілотників Bayraktar в Україні.
До цього компанія Baykar отримала ліцензійні дозволи від Туреччини, щоб налагодити виробництво двох безпілотників в Україні — Bayraktar TB2 та Akıncı.
Як відомо, Україна уклала три контракти з турецькою компанією Baykar, яка займається виготовлення безпілотників Bayraktar TB2, Kızılelma та інших.
У Курській області рф оператори Сил спеціальних операцій знищили 21 та поранили 40 північнокорейських військових,… Читати більше
У ніч на 22 січня у Київській області працювала протиповітряна оборона по ворожих дронах, внаслідок… Читати більше
Україна не погодиться на жодні компроміси, які передбачали б визнання окупованих територій частиною російської федерації,… Читати більше
Адміністрація президента Дональда Трампа прагне завершити війну в Україні таким чином, щоб запобігти новому конфлікту… Читати більше
Минулої доби, 21 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 61 штурм.… Читати більше
Увечері 21 січня російські загарбники атакували Миколаїв сімома ударними дронами, внаслідок чого руйнувань зазнав багатоквартирний… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.