Генеральний директор Baykar Халюк Байрактар на на Форумі оборонних індустрій. Фото: УПУ
Про це заявив гендиректор Baykar Халюк Байрактар на Форумі оборонних індустрій в Києві, передає Укрінформ.
У чому проблема?
Безпілотні літальні апарати стали відкриттям російсько-української війни, на сьогодні на фронті розгорнулася масштабне протистояння безпілотників.
Їх дуже активно використовують військові на фронті й часто втрачають.
Тому виробництво ударних БпЛА є доволі важливим, адже це один зі способів закрити потребу в ефективному ураженні ворога на полі бойових дій.
В Україні зараз активно розвиваються не тільки БпЛА, а й наземні, надводні й підводні дрони. Окрім того, до кінця поточного року Україна збільшить виробництво дронів у близько 140 разів.
Яке рішення?
До розвитку напрямку виробництва БпЛА долучилася і Туреччина. Компанія Baykar, що є виробником ударних безпілотників Bayraktar TB2, планує інвестувати в три в проєкти в Україні 100 мільйонів доларів.
Як це працює?
"У нас в Україні три основні інвестиції. Одна з них – завод. Потім у нас є сервісний центр, а також головний офіс тут… Це інвестиція, яка становить близько 100 мільйонів доларів, і процес уже пішов.
Будівництво вже розпочато. На його завершення знадобиться близько 1,5 року. Ми плануємо, щоб тут працювало мінімум 300 людей. Співпраця триває", – заявив генеральний директор Baykar Халюк Байрактар.
Він підкреслив, що це виробництво буде самодостатнім, екологічним та взаємовигідним, оскільки Україна має унікальні технології з виробництва двигунів, а турецька сторона – безпілотники, на яких встановлюють ці двигуни.
"Перед нами стоять також деякі виклики. Це ланцюжок постачання, пошук і розвиток людського капіталу через вплив війни та нормативне середовище, особливо ті правила, які підтримуватимуть ці інвестиції", – зазначив керівник Baykar.
Як зазначив гендиректор Baykar, нинішня війна стала війною безпілотних літальних апаратів, і Україна має в ній деяку перевагу, зокрема завдяки використанню різних типів апаратів, хоч це і складно реалізувати.
Особливо важливим за таких умов є зворотний звʼязок у використанні технологій від військових. Саме тому "байрактари", які застосовуються в Україні, були обладнані низкою унікальних систем.
Він також наголосив на тому, що всі донати як від компанії Baykar, так і з України, Польщі були використані, зокрема, на придбання радарних систем, які вже виявили тисячі цілей та принесли вагомий результат на полі бою.
"Загальний обсяг цих донатів склав 106 мільйонів доларів", – зауважив Байрактар.
Нагадаємо, що у липні цього року турецька компанія Baykar розпочала будівництво заводу з виробництва ударних безпілотників Bayraktar в Україні.
До цього компанія Baykar отримала ліцензійні дозволи від Туреччини, щоб налагодити виробництво двох безпілотників в Україні — Bayraktar TB2 та Akıncı.
Як відомо, Україна уклала три контракти з турецькою компанією Baykar, яка займається виготовлення безпілотників Bayraktar TB2, Kızılelma та інших.
Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше
Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше
Для виготовлення вибухівки в Україні залучатимуть приватні компанії, яким надаватимуть фінансову підтримку у вигляді грантів. Про це… Читати більше
23 лютого в Німеччині голосують на дострокових виборах до Бундестагу, які визначать політичне майбутнє країни.… Читати більше
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп "впевнений", що зможе домовитися про припинення вогню в Україні… Читати більше
У ніч на 23 лютого російські загарбники застосували проти України 267 безпілотників. Сили протиповітряної оборони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.