Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук засновника фестивалю Сергія Клімова, Kyiv Food and Wine Festival.
У чому проблема?
Як стверджує Сергій Клімов, виноград у Києві вирощували щонайменше тисячу років тому. За його словами, першими його, радше за все, висадили саме ченці Києво-Печерської Лаври.
У XVIII-XX століттях виноградники розрослися біля Кловського узвозу, ними були засаджені схили біля Олександрівської лікарні, а вулиця Богомольця перетинала міський виноградник просто посередині. Біля Щекавиці, парку Славу та Маріїнському парку також були виноградники.
Найпізніший виноградник був посаджений на початку ХХ сторіччя на місці, де знаходиться сучасний Виноградар, і був остаточно знищений з початком будівництва однойменного житлового масиву.
"Мені навіть вдалось знайти у дворах Подолу лозу, якій приблизно років 100, судячи з товщини стовбуру", — зазначає Клімов.
Ще 200 років тому Київ вважався одним з регіонів виноробства та мав свої виноробні та винокурні.
Яке рішення?
Нині команда Brave Wine хоче повернути культуру виноробства і нагадати українцям, що Київ був і є не тільки серцем України, але і важливим осередком виноробства.
Організатори фестивалю збираються виготовити київське вино з зібраного в місті винограду.
Як це працює?
Вони хочуть зібрати виноград з міської лози та зробити перше вино київських вулиць в незалежній Україні та спробувати Київ на смак.
Збирати та переробляти виноград планують у неділю, 1 жовтня. Усі охочі можуть зібрати виноград біля свого дому чи на своєму районі.
Ціль організаторів — зібрати 100 кг винограду.
Для того, аби віддати зібраний виноград необхідно заповнити форму, там є локація, де ми будемо приймати виноград або ж ми зможемо заїхати до вас за ним.
Вино будуть робити на виноробні Cassia wine, абсолютно без будь-якого втручання. Справжнє натуральне вино Києва. Основну частину цього вина хочуть продати на благодійних аукціонах як в Україні, так і по світу та підтримати ЗСУ.
Проте лімітовану партію точно можна буде скуштувати вже на весняному Brave Wine 2024.
Що відомо про фестиваль Brave Wine
Нагадаємо, що фестиваль Brave Wine відбудеться 7-8 жовтня. У програмі:
Подія пройде на території бару "Вогник" та клубу Arsenal XXII, біля метро Арсенальна. На локації є укриття.
Вхідні квитки коштують від 200 до 400 гривень. Частину коштів передаватимуть до фонду Лелека-України, що забезпечує фронтових медиків.
Як писала Рубрика, благодійний фонд "МХП — Громаді" оголосив конкурс для всіх охочих художників на створення 5 ескізів, які стануть принтами на благодійному мерчі. Футболки, світшоти, шкарпетки, хустинки тощо будуть створені в колаборації з українськими брендами. Частина коштів з продажу кожного виробу піде на підтримку п'яти унікальних сільських музеїв, які потребують фінансування.
Окрім того, Анатолій Берчанов з Харкова разом з однодумцями та за сприяння компанії N-iX, розробив застосунок Donatta для донатів у формі гри українським захисникам.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.