У Києві в роковини трагедії Бабиного Яру відбувся Марш пам'яті
У столиці вже увосьме відбувся щорічний Марш пам'яті у роковини трагедії Бабиного Яру.
Про це повідомляє Укрінформ, цитує Рубрика.
Учасники зібралися біля метро "Лук'янівська", в парку навпроти кінотеатру "Київська Русь". Звідти колона вирушила до пам'ятника "Менора" у Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр", повторивши той самий маршрут, яким ішли євреї в 1941 році.
"Ми завжди збираємось в одному і тому ж місці. Тут сходились три колони людей, які в 1941 році йшли далі в Бабин Яр. За нашою інформацією, вони збирались саме тут. Наша мета – пройти цей шлях. У цей час, коли ми йдемо, ми можемо міркувати, можемо уявити собі, як ішли вони, пережити це все", – зазначив один з ініціаторів заходу, меценат і письменник Євген Городецький.
До ходу долучилося близько двохсот людей, зокрема представники єврейської спільноти, родичі очевидців подій у Бабиному Яру, представники дипломатичних установ. Колону супроводжували правоохоронці.
Біля "Менори" відбулася поминальна молитва. Учасники запалили лампадки, поклали квіти та камінці до пам'ятника.
"Це наша пам'ять, і сьогодні це ще важливіше, ніж було до початку повномасштабного вторгнення. У нашому сьогоденні відбувається така сама трагедія, яка відбулась у 1941 році у Бабиному Яру. Я вважаю, що ми пам'ять про цю традицію маємо передати далі, щоб наші діти та онуки ходили не лише в Бабин Яр або у тисячі місць розстрілів часів Другої світової війни, а ходили в Бучу, Ірпінь, Бахмут. Щоб пам'ять про ці трагедії передавалась і люди це не забували", – наголосив Городецький.
Довідка
Нагадаємо, сьогодні День пам'яті трагедії Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
У 1941 році впродовж двох днів, 29-30 вересня, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл беззбройного цивільного населення, передає Укрінформ.
Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні було вбито майже 34 тисячі людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли ще близько 17 тисяч осіб.
Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва завдовжки два з половиною кілометри, глибина якої місцями сягала 50 метрів. Наприкінці вулиці влаштували ворота, за які людей пропускали групами по 30-40 осіб. Попередньо їх примушували роздягатися, відбирали особисті речі, потім поліцаї гнали жертв до проходів у насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами тіл розстріляних, зверху їх присипали землею.
Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, вбито 100 – 150 тисяч людей – євреїв, ромів, караїмів, радянських військовополонених, учасників українського націоналістичного руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали "зайвими".
Як повідомляла Рубрика, у 82-гі роковини трагедії Бабиного Яру президент України Володимир Зеленський ушанував пам'ять жертв масових розстрілів нацистами мирних жителів в окупованому Києві в роки Другої світової війни.