Про це повідомив речник Єврокомісії Олаф Гілл на брифінгу 29 вересня, інформує Рубрика.
«Всі сторони були запрошені, щоб взяти участь у вчорашньому засіданні. Не було представників від Польщі та Угорщини. Однак, важливо зазначити, що участь не обов'язкова. Ці засідання проводяться регулярно. Єврокомісія продовжує працювати з усіма причетними сторонами — у межах та за межами меж платформи», — сказав Олаф Гілл.
Він зазначив, що засідання платформи відбулося після того, як Україна ухвалила постанову щодо системи ліцензування та верифікації певних сільськогосподарських продуктів.
"Єврокомісія відзначила ефективну роботу української сторони, яка представила ці заходи протягом лише 10 днів. Вчорашня зустріч була сфокусована на обміні думками щодо українських пропозицій до плану дій, який містить заходи контролю за експортом певних продуктів та щодо уникнення ринкових потрясінь на ринках п'яти країн-сусідів", – сказав речник Єврокомісії.
За його словами, нині дуже важлива швидкість реалізації представленого Україною плану дій, тож наступна зустріч у межах Координаційної платформи відбудеться невдовзі.
Гілл повідомив також, що 5-7 жовтня виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс здійснить візит до Словаччини, під час якого відвідає прикордонні регіони для оцінки ефективності заходів з розвитку спроможностей «коридорів солідарності» на кордонах з Україною.
Зазначається, що це була вже 11 зустріч у межах координаційної платформи, яка почала працювати ще влітку.
«Дві країни-члени ЄС не взяли участі, але сама платформа дійшла певних позитивних результатів, як так думаю. Ми продовжимо роботу», — сказала речниця Аріанна Подеста.
Що відбувається навколо експорту українського зерна до ЄС
Як відомо, Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження щодо української продукції, які мали тривати до 15 вересня.
Однак, це все одно не влаштувало Угорщину, Польщу та Словаччину. Вони втрьох оголосили, що попри рішення Єврокомісії односторонньо продовжують заборону на імпорт українського зерна.
Тож Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ) з вимогою провести консультації зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною.
Своєю чергою, речник польського уряду Пйотр Мюллер заявив, що попри ці позови, його країна не змінить позиції щодо ембарго на українську агропродукцію.
Володимир Зеленський різко відреагував на цю заяву, після чого Міністерство закордонних справ Польщі викликало українського посла Василя Зварича.
В українському МЗС закликали після цього закликали Польщу відкинути емоції заради конструктиву.
До Українського легіону, нового військового підрозділу, що формується в Польщі з-поміж українських добровольців за кордоном,… Читати більше
Адвокатка та військова 92 окремої штурмової бригади Євгенія Закревська вважає, що в Україні варто запровадити… Читати більше
Уранці, 5 листопада, російські загарбники завдали удар по Запоріжжю, поціливши по обʼєкту інфраструктури міста. Унаслідок… Читати більше
У жовтні 2024 року російська армія зазнала рекордних втрат техніки на фронті за останні два… Читати більше
Українські Повітряні Сили продовжують активно працювати на різних напрямках, завдаючи точкових ударів по позиціях окупантів.… Читати більше
14 морських швидких та високоманеврених катерів для зміцнення морської та берегової оборони Австралія планує передати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.