Мінцифри та USAID профінансують стартапи у сфері кіберзахисту на $500 тисяч: як працює це рішення
Міністерство цифрової трансформації спільно із проєктом USAID запускає гранти на розвиток кібербезпекових стартапів.
Про це пресслужба міністерства повідомляє у Телеграмі, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як повідомляє британська розвідка, для підтримки свого вторгнення в Україну країна-агресорка продовжує використовувати кібернетичні можливості, зокрема і хакерські атаки та шкідливе програмне забезпечення.
російські спецслужби намагалися проникнути в електронну систему планування операцій ЗСУ
Яке рішення?
Агенція США з міжнародного розвитку (USAID) виділила Україні грант на 500 тисяч доларів для впровадження інноваційних проєктів у сфері кібербезпеки.
"Маєте ідею, яка підсилить Україну в кібервійні? Отримайте кошти на її реалізацію. Мінцифри спільно з USAID запускає гранти на розвиток стартапів з кіберзахисту загальною сумою $500 000", – йдеться в повідомленні.
Як це працює?
У міністерстві уточнили, що розробники та стартапери зможуть отримати до 50 тис. дол. на реалізацію власних продуктів та ідей, а загальний бюджет програми – 500 тис. дол. Перших учасників визначать серед найкращих команд IT Арени 2023, які презентують свої рішення під час стартап-треку.
Наголошується, що на грант можуть розраховувати розробники, які запропонують найефективніші рішення з кіберзахисту, зокрема, з протидії російським хакерським атакам, із захисту українських інформаційних ресурсів або посилення загалом кібербезпеки у світі.
Довідка
IT Arena – це технологічна конференція, яка щороку збирає понад 5000 учасників у Львові на три дні дискусій та бізнес-нетворкінгу. Цьогоріч захід розпочнеться 29 вересня в оновленому форматі і завершиться 1 жовтня.
Нагадаємо, у червні Сполучені Штати виділили Україні 37 мільйонів доларів на посилення стійкості до кібератак російських та інших хакерів.
Загалом з 2016 року Сполучені Штати надали 120 млн доларів на захист кіберпростору, з них 82 млн — за час повномасштабної війни. Це дозволяє вчасно виявляти кіберінциденти та загрози й реагувати на них, переконує Михайло Федоров.
У квітні Національна місія з кібербезпеки США відправила 43 своїх фахівців до України для боротьби з російськими кібератаками.
А у травні цього року Україна офіційно вступила до Центру НАТО з питань співробітництва в галузі кіберзахисту (CCDCOE). Біля штаб-квартири центру підняли український прапор.