Про завдання, які покликана вирішити ця послуга та хто саме може її отримати розповідає Рубрика, посилаючись на заступницю Міністра соцполітики Уляну Токарєву.
У чому проблема?
Враховуючи актуальність соціальної послуги соціального супроводу сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, в забезпеченні соціальної підтримки сімей з дітьми, її значення для попередження інституалізації дітей Міністерство соціальної політики проводить пілотування проекту стандарту перед прийняттям рішення щодо подальшого його затвердження.
Дана послуга була створена з врахуванням іноземного досвіду, зокрема Польщі та Литви, де такі соціальні працівники також називаються «асистентом родини». Їхнє завдання – допомогти родині вийти зі складної життєвої ситуації або попередити її.
Яке рішення?
264 українські родини, які опинилися в складних життєвих обставинах, скористалися послугою соціального супроводу у межах пілотного проєкту Мінсоцполітики. За словами чиновниці, ця послуга успішно проходять апробацію протягом останніх кількох місяців. Вже було залучено 104 надавачі соціальних послуг з 23 регіонів.
Основна мета надання цієї послуги полягає в тому, щоб допомогти батькам відновити свою здатність дбати про дітей і відповідати на їхні потреби. Ключовий принцип – спільна робота соціального працівника і родини. Вони спільно визначають потреби сім'ї та розробляють індивідуальний план допомоги, який може включати різноманітні заходи, такі як допомога в пошуку роботи, психологічна підтримка, реабілітація для дітей, освітні заходи тощо.
Як працює це рішення?
"Йдеться про вирішення найрізноманітніших потреб. Наприклад, в якийсь момент батьки не можуть працювати, бо дитині необхідний особливий догляд. Завдання соціального працівника – сформувати навколо родини коло фахівців з абсолютно різних сфер. Якщо дитині потрібна реабілітація, – зі сфери охорони здоров'я. Якщо, приміром, інклюзивне навчання, то зі сфери освіти. Крім того, в подібних обставинах у родини можуть накопичитися борги за комунальні послуги – тоді соціальний працівник, якого ми умовно називаємо "асистент родини", допомагає реструктуризувати ці борги, працевлаштуватись", – пояснила Уляна ТОКАРЄВА.
Соціальний працівник чи працівниця спільно з родиною працює над вирішенням проблем, перебуває на постійному зв'язку, проводить регулярні зустрічі – не рідше разу на два тижні. Після певного часу робиться оцінка досягнутого прогресу та необхідності подальших заходів.
Довідка:
Проект Державного стандарту соціальної послуги соціального супроводу сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, розроблено Мінсоцполітики у співпраці з проектом «Супровід урядових реформ в Україні» (проект SURGe), що виконується Alinea International Ltd. за підтримки Уряду Канади.
Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше
Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше
Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше
У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше
До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше
До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.