Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук підприємства.
У чому проблема?
Галузь сортування та переробки сміття в Україні завжди була сферою, яка потребує значних доопрацювань, як на рівні влади, так і на особистому рівні кожного українця.
В Україні щороку викидають 400 млн тонн сміття, з яких, за різними оцінками, переробляють лише 3-6%. Однією з ключових перепон на шляху до сортування є недостатня кількість точок прийому сортованої сировини.
До того ж на сьогодні понад 90% з усього сміття – це полімери, які не розпадаються. Це і шкідливі відходи, це і небезпечні відходи, це батарейки і лампи, це медичні відходи, які у нас належним чином теж не переробляються.
А більшість звалищ не мають навіть елементарного ізолюючого обладнання, фільтраційних споруд, які б не дозволяли шкідливим речовинам, що утворюються внаслідок розпадання сміття, потрапляти в навколишнє середовище.
Цю проблему могли б вирішити сміттєсортувальні станції або заводи та поки в країні їх замало.
Яке рішення?
Підприємство Olnova Recyclingtechnik – Hammel-Ukraine ввело на Закарпатті в експлуатацію чергову сортувальну лінію OLNOVA МСЛ-1 для твердих побутових відходів.
Як це працює?
Сортувальна лінія МСЛ-1 – це лінія комбінованого типу (механізоване та ручне сортування).
Спочатку механічно відсіюється дрібна (органічна) фракція в сепараторі барабанного типу, та відбирається чорний метал магнітним сепаратором, що змонтований в кінці лінії.
Потім залишки подрібненого сміття на цей момент відвозять на захоронення, але об'єм його вже значно менший.
"В цьому випадку для пробного запуску взяли відходи, щоб випробувати обладнання лінії. Там, де лінія працює постійно зі свіжими, змішаними відходами, після просіювання переважає органіка.
Це може бути сировиною для технічного компосту – такого, що використовується не як добриво для харчових культур, а для озеленення, вздовж доріг тощо", розповіли у компанії.
Сортувальна кабіна лінії розрахована одночасний на відбір 16 фракцій вторсировини, обладнана освітленням, вентиляцією, антибактерицидним захистом.
Кожне робоче місце обладнане кнопкою аварійної зупинки. Продуктивність лінії – до 15 тонн ТПВ на годину.
Час виготовлення та монтажу такої лінії займає до 6 місяців з будівельними роботами включно.
Як повідомляють, це 16-та лінія, виготовлена цим підприємством, і перша, що буде змонтована на Закарпатті.
Попередні лінії були встановлені у Львівській, Харківській, Донецькій, Вінницькій, Хмельницькій, Волинській, Івано-Франківській, Житомирській, Тернопільській та Київській областях.
Нагадаємо, що на Закарпатті до кінця цього року побудують перший сміттєпереробний завод.
Окрім того, будівництво сміттєпереробного заводу у Львові теж завершать до кінця цього року.
До того ж у Гостомелі на Київщині після року перерви відновив роботу один з провідних виробників скляної тари в Європі – завод Vetropack.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.