Через запрошення українського ветерана СС “Галичина” спікер Палати громад Канади подав у відставку

Спікер Палати громад Канади Ентоні Рота запросив до парламенту країни 98-річного українського ветерана дивізії СС "Галичина" Ярослава Гуньку, що викликало великий резонанс з боку представників канадського Центру у справах Ізраїлю та євреїв: після цього урядовець подав у відставку.

Про це інформує BBC.

Як повідомляють у виданні, 22 вересня, під час візиту президента Володимира Зеленського до Канади, спікер Палати громад запросив ветерана до парламенту.

"Він (Гунька — ред.) український герой, канадський герой, і ми дякуємо йому за всю його службу", так відгукнувся Рота на присутність українського ветерана.

Також спікер Палати громад зазначив, що ветеран "боровся за незалежність України проти росіян і продовжує підтримувати війська сьогодні". Присутні після цього зааплодували.

Однак це викликало бурхливу реакцію.

Канадський Центр у справах Ізраїлю та євреїв заявив, що Гунька воював у складі 14-ї гренадерської дивізії Ваффен нацистських військ СС, яка брала активну участь у геноциді євреїв.

"Єврейська громада твердо підтримує Україну у війні проти російської агресії. Але ми не можемо мовчати, коли відбілюються злочини українців під час Голокосту", наголосили у повідомленні.

Окрім того, посол Польщі в Оттаві Вітольд Дзельський заявив, що чекає на офіційні вибачення за запрошення Гуньки. Він додав, що український ветеран був учасником формування, яке відповідальне за вбивство тисяч поляків і євреїв.

А вже 26 вересня польський міністр освіти Пшемислав Чарнек заявив, що він "вжив заходів" для можливої екстрадиції Ярослава Гуньки до Польщі. Посадовець попросив "терміново перевірити", чи розшукують українського ветерана за злочини проти поляків єврейського походження.

Своєю чергою, також на цю подію відреагував прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Очільник Уряду сказав, ця ситуація із запрошенням викликала "велике збентеження" для його країни.

Рота ж ще до відставки просив вибачення і зазначав, що запрошення Гуньки було його особистою ініціативою.

Що відомо про дивізію СС "Галичина"

Це підрозділ у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існував у 1943-1945 роках і був укомплектований з українців переважно греко-католицького віросповідання.

Майже всі вони були галичанами.

У 1945 році підрозділ було переукомплектовано, він отримав назву Перша Українська дивізія Української національної армії.

Після закінчення Другої світової війни лунали звинувачення у тому, що нібито бійці дивізії скоювали воєнні злочини проти поляків та євреїв.

У 1980- на вимогу Фонду Візенталя, що працює над викоріненням антисемітизму і вивчення Голокосту, було створено урядову комісію, відому як Комісія Дешена. Її метою було розслідувати факти переховування воєнних злочинців у Канаді, серед них також і колишніх вояків дивізії.

У 1987 році комісія визнала, що не має доказів скоєння злочинів дивізією, і що членство в дивізії не могло бути підставою для судового переслідування в Канаді чи позбавлення громадянства.

В Україні щорічно проводяться різноманітні заходи, метою яких є вшанування бійців дивізії. Зокрема, у Львові 28 квітня щорічно проводиться парад вишиванок. У 2021 році аналогічний захід пройшов в Києві, що викликало негативну реакцію МЗС України та Офісу президента.

Торік у грудні Верховний Суд не визнав символіку дивізії "Галичина" нацистської.

Свіжі дописи

  • Новини

“Час закрутити гайки”: Британія оголосила про найбільший пакет санкцій проти рф

Про запровадження найбільшого пакета санкцій проти російської федерації оголосила Велика Британія: заходи спрямовані на посилення… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Зеленський відреагував на наймасованішу атаку російських безпілотників рф з початку великої війни

Напередодні третьої річниці повномасштабної війни російська федерація здійснила наймасштабнішу атаку на Україну, застосувавши рекордну кількість… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна відбулася акція на на підтримку України

У суботу 22 лютого у столиці США Вашингтоні біля Меморіалу Лінкольна з нагоди третьої річниці… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Ми не повинні дозволити росії перемогти Україну: президент Польщі після зустрічі з главою Білого дому

У Вашингтоні відбулася запланована зустріч президента Польщі Анджея Дуди з американським президентом Дональдом Трампом. Лідери,… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

Тисячі артснарядів та продуктових наборів: Естонія передала Україні нову військову допомогу

Україна отримає від Естонії новий пакет військової допомоги, про який було оголошено 22 лютого. Він… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025
  • Новини

У Пентагоні спростували заяву Трампа щодо виділення Сполученими Штатами допомоги Україні $350 млрд

Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу… Читати більше

Sunday February 23rd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.