Такі терміни назвала компанія-виробник MBDA, інформує BILD.
Як повідомляють, проблемами для передачі Німеччиною далекобійних ракет Taurus Україні є тривале навчання українських військових, а також фахівці, які мають програмувати цілі ракет.
"Виробник MBDA розраховує приблизно на три місяці на ознайомлення українських військових із системою озброєння", наголошують у компанії.
Окрім того, програмування цілей Taurus має відбуватися в Україні, тому це навряд чи будуть робити солдати Бундесверу з політичних міркувань.
А значить пройде ще більше часу, перш ніж українська армія зможе розгорнути ракети, навіть якщо навчання прискорять.
Припускають, що можливим проміжним рішенням є залучення фахівців, які не належать до Бундесверу або німецької влади, які й програмуватимуть цілі в Україні.
Депутат Бундестагу від Вільної демократичної партії Маркус Фабер розкритикував уряд, вказавши на те, що перший запит на отримання ракет Київ надіслав більше чотирьох місяців тому, і цей час можна було б використати для успішного завершення навчання.
"Аргументи канцлера (Олафа Шольца) щодо зволікання тепер не мають сили. Здоровий глузд диктує, що Taurus потрібно доставити (в Україну) негайно", – закликав він.
Нагадаємо, що німецький уряд уже кілька місяців обговорює можливість поставити Україні німецькі далекобійні крилаті ракети Taurus.
Відмітимо, що США ймовірно направлять Києву ракети ATACMS, тоді це може вплинути і на позицію Берліна. Раніше там говорили, що узгоджуватимуть усі постачання зброї зі США, а також висловлювали занепокоєння тим, що ракети можуть бути використані для ударів територією Росії.
Ще 15 вересня глава Міноборони Німеччини Борис Пісторіус розповідав, що рішення про передачу можуть ухвалити протягом одного-двох тижнів.
Що відомо про ракети Taurus
Ця авіаційна дозвукова крилата ракета призначена для високоточного ураження цілей.
Taurus – німецький аналог британських ракет Storm Shadow, які вже успішно використовуються ЗСУ. Крилата ракета Taurus запускається з винищувача та може доставляти 400-кілограмову боєголовку на понад 500 кілометрів. Ракета вважається ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери або склади боєприпасів.
Німеччина на початку 2000-х років замовила 600 ракет Taurus для своїх повітряних сил. Однак, за даними німецьких ЗМІ, Бундесвер наразі має лише 150 боєготових Taurus.
Крилаті ракети Taurus спільно з франко-британськими Storm Shadow, які вже застосовує Україна, дозволять завдавати ударів по російській військовій інфраструктурі на окупованій території на далеких відстанях.
Нагадаємо, 27 травня Україна звернулася до Німеччини з офіційним запитом, у якому просить надати їй крилаті далекобійні ракети Taurus. Президент України Володимир Зеленський спілкувався на цю тему з канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
Як раніше повідомляла Рубрика, німецькі політики поступово змінюють свою точку зору, щодо передачі Україні далекобійних ракет Taurus.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.