Новини

Рідні загиблих військових провели акцію “Голоси полеглих Героїв”: навіщо це рішення

Сьогодні в Києві за ініціативи громадської організації родин загиблих захисників України "Серце нАЗОВні" відбулася зустріч батьків, дружин, дітей, родичів, побратимів та друзів загиблих захисників і захисниць. Вони вийшли з вимогами до влади, щоб нарешті вирішити питання з виділенням ділянки створення Національного військового меморіального кладовища не на папері. 

Про це повідомляє "Рубрика".

На фото: Акція "Голоси полеглих Героїв" на Майдані Незалежності в Києві, 26 вересня 2023 року

У чому проблема?

В Україні досі немає Національного військового меморіального кладовища. Це питання порушувалося ще рік тому, але станом на сьогодні тільки створена державна установа з такою назвою, є ухвалений конституційною більшістю, але за 4 місяці так і не підписаний Президентом законопроєкт № 9240 (3061) і постанова Кабінету Міністрів України № 870 від 19 серпня 2023 року.

На фото: голова громадської організації родин загиблих захисників України "Серце нАЗОВні" Віра Литвиненко

Власне, неухвалення закону і прийняття постанови Про реалізацію експериментального проєкту щодо проєктування Національного військового меморіального кладовища, у якій ідеться про проєктування Національного військового меморіального кладовища на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області, дуже обурило рідних загиблих військових.

На фото: Акція "Голоси полеглих Героїв" на Майдані Незалежності в Києві, 26 вересня 2023 року

Загалом учасників акції, а це близько 100 людей не тільки з Києва, а й з різних куточків країни, обурює затягування цього питання та постійна зміна рішень.

"З літа 2022 року іде пошук ділянки під Національне військове кладовище, але цей задум не було реалізовано до сьогодні. Урни з прахом героїв перебувають на тимчасовому зберіганні у крематорії, або у родин вдома", — пояснює мама бійця з позивним "Вектор", голова громадської організації родин загиблих захисників України "Серце нАЗОВні" Віра Литвиненко.

"Восени 2022 року родинам загиблих пообіцяли Національне військове кладовище в столиці, щоб з належними почестями шанувати героїв. У березні 2023 року була розглянута та затверджена ділянка на Биківні. Але в серпні вирішили втретє змінити місце для будівництва Національного військового кладовища відсунути його подалі від очей, за 20 км по Одеській трасі, біля цвинтаря, де ховали німецьких окупантів, які загинули під час другої світової війни. Це зневага до героїв та їхніх родин", — переконана пані Віра, з якою погоджуються інші рідні полеглих.

На фото: На жаль, частина рідних може прийти вшанувати пам'ять рідної людини тільки до прапорця на Майдані Незалежності

"Наша акція — це сигнал для влади й крик душі багатьох родин, які не можуть достукатися ні через листи, ні через пресконференції, ні через відкриті звернення і заклики у соціальних мережах", — наголосила Віра Литвиненко.

На фото: Родичі тримають портрети своїх загиблих, але досі не похованих захисників і захисниць

Яке рішення можливе?

Під час акції матері, чоловіки, дружини та інші рідні загиблих тримали портрети своїх полеглих рідних та плакати із закликами до влади, розповідали про своїх загиблих рідних, а також те, як жити, коли прах рідної людини стоїть поруч біля ліжка, а не похований з належними почестями.

Також відбувся перформанс, який продемонстрував, що загиблим захисникам немає належної шани й місця поховання. Учасники акції категорично проти меморіального кладовища не в межах Києва і не розуміють, чому ділянка в Биківні спочатку була схвалена, а нині відкинута. Вони вимагають створення такого кладовища саме в межах Києва і найближчим часом, адже дехто чекає на поховання рідної людини ще з весни минулого року.

На фото: Перфоманс під час акції "Голоси полеглих Героїв", який показує, що загиблим військовим немає місця для належного поховання і вшанування в Києві

Керівниця патронатної служби "Азова" Олена Толкачова озвучила спільну думку учасників про необхідність зустрічі родин загиблих із президентом України.

На фото: Акція "Голоси полеглих Героїв" на Майдані Незалежності в Києві, 26 вересня 2023 року

Як це працює?

Після акції на Майдані Незалежності родичі загиблих військових перемістилися до приміщення Міністерства у справах ветеранів, щоб озвучити свої вимоги міністерці Юлії Лапутіній. До мітингувальників вийшов заступник міністра Олександр Порхун із колегами, зокрема й в.о. директора державної установи "Національне військове меморіальне кладовище". Представники міністерства пообіцяли озвучити пані міністерці вимоги протестувальників, а це:

На фото: Продовження акції біля Міністерства у справах ветеранів, Київ, 26 вересня 2023 року

  • підписання президентом законопроєкту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення Національного військового меморіального кладовища в місті Києві
  • скасування постанови про експериментальний проєкт у Гатненській громаді
  • зустріч Президента з родинами загиблих
  • ведення діалогу з родинами загиблих.

Представники міністерства пообіцяли сьогодні ж озвучити почуте Юлії Лапутіній і надати відповіді на озвучені питання до Дня захисників і захисниць України.

На фото: Представники Міністерства у справах ветеранів, перший заступник міністра Олександр Порхун — у центрі

Одна з учасниць акції Наталя Кравцова навіть запропонувала:

"Якщо в Києві така дорога земля і так складно її виділити під кладовище для полеглих Героїв, можливо, варто запустити спільнокошт і самим викупити цю землю? На дрони збираємо, то й на кладовище зберемо". 

На фото: учасники акції "Голоси полеглих Героїв" біля Міністерства у справах ветеранів

На фото: учасники акції "Голоси полеглих Героїв" біля Міністерства у справах ветеранів

Загалом учасники акції вважають ситуацію з облаштуванням кладовища, яке, за задумом влади, має стати українським Арлінгтоном, ганебною. Вони також створили петицію до президента з проханням підписати законопроєкт 9240 про створення Національного військового кладовища у Биківні в місті Києві та почати його будівництво і закликають усіх небайдужих її підписати.

 

Фото Миколи Тимченка

 

Свіжі дописи

  • Новини

В Україні презентували онлайн-платформу “Вільний степ” для підтримки постраждалих від війни

В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Уряд включив магнітно-резонансні томографи до переліку медобладнання, що закуповується за бюджетні кошти

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Бондар заявив, що українські жертви Волинської трагедії теж будуть вшановані поляками

Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Кабмін схвалив законопроєкт про єдиний державний реєстр ветеранів війни

Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

В Ірпені відкрився відновлений ТРЦ, який був майже повністю зруйнований військами рф на початку війни

У Ірпені офіційно відкрили відновлений торговельно-розважальний центр "Жирафа", який був майже повністю зруйнований російськими військами… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024
  • Новини

Окупанти на фронті знову розстріляли українських військовополонених: Омбудсмен відреагував на злочин

На фронті російські загарбники вкотре розстріляли українських військовополонених Про це повідомили у батальйоні безпілотних систем 110 окремої… Читати більше

Sunday December 22nd, 2024

Цей сайт використовує Cookies.