Новини

В Україні розпочалися тренінги для інструкторів обласних центрів екстреної меддопомоги: як працює це рішення

В Україні відбулися перші очні тренінги з надання догоспітальної допомоги для інструкторів обласних центрів екстреної медичної допомоги. Навчання проводяться у межах спільного зі Світовим банком проєкту Міністерства охорони здоров'я України "Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей".

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на пресслужбу МОЗ.

У чому проблема?

МОЗ продовжує удосконалювати національну систему екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Цей тривалий процес, який поєднує низку напрямів та має кілька етапів, розпочався кілька років тому. Завдяки підтримці проєктів Світового банку поступово посилився розвиток спроможностей системи екстреної медичної допомоги, зокрема на догоспітальному етапі.

Фото: МОЗ

За словами заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, який координує заходи у межах спільних зі Світовим банком проєктів, вже плануються подальші навчання з надання екстреної медичної допомоги у разі невідкладних станів та травматичних пошкоджень для медичного персоналу в лікарнях.

Фото: МОЗ

Яке рішення?

Інструктори навчально-тренувальних відділів, які проводять навчання для своїх колег–медичного персоналу бригад екстреної медичної допомоги – спершу проходили тренінги у Тернопільському національному медичному університеті ім. Горбачевського МОЗ України.

Першими центрами, в яких тренери університету проводять виїзну супервізію фахівців, що починають самостійну  інструкторську діяльність, стали Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва та обласні центри Черкаської й Кіровоградської областей.

Фото: МОЗ

Як працює це рішення?

Такі тренінги упродовж наступних двох місяців пройдуть 100 інструкторів з усіх обласних центрів по Україні. В результаті вони стануть сертифікованими інструкторами з надання догоспітальної допомоги.

Водночас триває розробка теоретичного курсу для дистанційного навчання всіх фахівців обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який найближчим часом буде доступний на онлайн-платформі.

У МОЗ додали, що завдяки такому підходу за відносно короткий час – упродовж кількох років – навчанням сучасних підходів у менеджменті критичного пацієнта будуть охоплені близько 25 тисяч працівників центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф по всій Україні.

Свіжі дописи

  • Новини

РНБО доручила переглянути критерії критично важливих підприємств для війська

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення удосконалити критерії визначення підприємств критично важливими для… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

На Сумщині запрацювала мобільна аптека: обслуговуватиме жителів прифронтових територій

На Сумщині розпочав роботу мобільний аптечний пункт (МАП). Він буде обслуговувати 15 населених пунктів Роменського… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Міноборони кодифікувало нові дрони ZEUS і HADES

Оборонне відомство кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Збройних сил України безпілотні авіаційні комплекси ZEUS і HADES українського… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Келлог відвідає Україну 20 лютого, – ЗМІ

Спеціальний представник США з питань України та росії Кіт Келлог відвідає Україну 20 лютого. Про… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Подробиці ракетного удару по Одещині: пошкоджено будинки, магазин та кафе, є загиблий та поранений

У місті Південне Одеської області внаслідок російського ракетного удару увечері у середу, 5 лютого, пошкоджена… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025
  • Новини

Зеленський ввів в дію нові санкції РНБО проти рф

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення нових санкцій. Ці обмеження спрямовані проти низки… Читати більше

Wednesday February 5th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.