Розповідаємо навіщо це рішення.
У чому проблема?
Під час війни літні люди стають ще більш вразливими. Проблеми воєнного часу та негативні переживання впливають не лише на їхнє психологічне здоровʼя, а й на фізичне. Багатьом людям старшого віку з-поміж ВПО важко зорієнтуватися у новому місті, знайти собі справу до душі, нових знайомих чи друзів. У цей непростий час їм дуже потрібне місце, де вони можуть збиратися разом, спілкуватися, ділитися новинами з життя, отримувати корисні знання та моральну підтримку.
Яке рішення?
Літні люди не повинні почуватися самотніми — вважають у Благодійному фонді "Життєлюб". До Міжнародного дня людини поважного віку фонд запускає новий великий проєкт — відкриває в столиці Простір "Життєлюб".
Довідка: БФ "Життєлюб" — це фонд, який працює в Україні вже 10 років, щоб люди старшого віку могли насолоджуватися повноцінним життям, навчатися нового, займатися спортом та улюбленими хобі, працювати на кваліфікованих роботах, бути здоровими та завжди мати палке бажання досягати своїх цілей. Тепер, під час повномасштабного вторгнення, фонд займається також і соціальною адаптацією людей старшого віку, що вимушено переїхали до Києва.
Як це працює?
У 2017 році у столичному Гідропарку, на місці покинутого літнього кінотеатру, "Життєлюб" відкрив простір "Кіносад", де для людей старшого віку в теплу пору року відбувалися різноманітні лекції, заняття та майстер‑класи. Тут можна було потанцювати, зайнятися йогою на газоні, послухати лекції та подивитися фільми просто неба. На жаль, роботу простору довелося призупинити через пандемію, а потім в Україну прийшла з війною росія.
Цьогоріч у "Життєлюбі" вирішили відновити корисний простір, за яким сумували відвідувачі "Кіносаду", але вже у новому форматі. "Кіносад" був літнім простором, а новий Простір "Життєлюб", який розташовуватиметься на Оболонському проспекті, працюватиме цілий рік.
"Ми відкриваємо Простір "Життєлюб", тому що бачимо, що у людей старшого віку є велика потреба в офлайн-спілкуванні, — говорить співзасновниця фонду "Життєлюб" Тіна Ніколова (Михайловська). — Повномасштабна війна змінила їхні життя (як і життя всіх українців). У когось діти та онуки воюють в ЗСУ, у когось поїхали за кордон, і коло спілкування розпалося. У просторі "Життєлюб" вони зможуть знайти друзів та відчути себе частиною спільноти. Також багато людей старшого віку не можуть дозволити собі, наприклад, ходити на йогу з тренером. У Просторі у них буде можливість займатися безплатно".
Як розповіли у "Життєлюбі", керує новим простором Наталя Леонтьєва. Вона теж життєлюбка, раніше вона займалась "Кіносадом", знає всіх життєлюбів та їхні потреби. Зараз Пані Наталя облаштовує простір та вже анонсує в телеграм-каналі заходи, які в ньому проходитимуть.
Планується, що щодня в просторі відбуватимуться щонайменше три активності — спортивні, освітні, просвітницькі та культурні.
Новий простір вирішили поділити на зони. Там є місце, де життєлюби займатимуться спортом, є місце, де вони слухатимуть лекції та братимуть участь у майстер-класах, є зона, де вони можуть просто спілкуватися, грати в настільні ігри чи читати книжки.
"Будемо запрошувати проводити лекції експертів та обирати теми, цікаві життєлюбам. Хочемо також робити для них курси — наприклад, з живопису, адже багато наших життєлюбів тяжіють до творчості. Загалом ми хочемо, щоб Простір «Життєлюб» став місцем, де збиратимуться люди старшого віку з усього Києва (а також переселенці старшого віку), де вони реалізуватимуть свою потребу в соціальній активності, відчуватимуть себе активними членами суспільства. Щоб Простір "Життєлюб" був місцем, де їм завжди цікаво і де можна займатися чимось корисним", — розповідає співзасновниця фонду.
Коли відкриття? 29 вересня о 12:00.
На спортивні, освітні та культурні заходи діятиме попередня реєстрація через обмежену кількість місць, а прийти поспілкуватися, почитати чи пограти в настільні ігри можна просто так.
"Життєлюб" — це не тільки корисно і цікаво, а ще й відчуття безпеки та позитивні емоції
Щоб бути в курсі подій простору "Життєлюб" варто підписатися на його телеграм-канал. Там будуть всі анонси та форми реєстрації на заходи.
А якщо у вас є бажання на волонтерських засадах проводити заняття для життєлюбів — пишіть в соцмережі фонду. Зараз у фонді активно шукають партнерів для нового простору і будуть раді будь-якій допомозі.
Раніше повідомлялось, що фонд "Життєлюб" шукає людей віку 50+ років для участі в проєкті "Тиждень дорослого стажера". Цього року вперше проєкт буде присвячений допомозі в працевлаштуванні не лише киян старшого віку, а й новеньких киян. Саме так у фонді називають людей, що вимушено переїхали в столицю через повномасштабну війну та потребують підтримки в адаптації.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.