Рішення для перемоги: на забезпечення ЗСУ поставлені п’ять зразків бойових шоломів
П'ять зразків балістичних бойових шоломів поставлено на забезпечення в ЗСУ.
Про це повідомили у Міноборони України, пише Рубрика.
У чому проблема?
Балістичний шолом — це тактична каска, призначена для захисту голови від таких загроз як кулі, удари від уламків.
Зазвичай шолом носять у поєднанні з балістичними бронежилетами, щоб забезпечити повне покриття та захист. Традиційно військовослужбовці носять балістичний шолом у бою, а ще це звичайна частина спорядження для правоохоронних органів у тактичних ситуаціях.
Дослідження балістичного захисту говорять самі за себе: для військових в умовах бою втрати від балістичного удару можуть бути знижені на 19% (якщо використовується каска) та на 50% (якщо носити бронежилет із шоломом).
Дослідження показують, що "хоча голова займає лише 9% від площі тіла, відкритої під час бою, але все одно отримує понад 20% усіх влучень".
Яке рішення?
На забезпечення в Збройні сили України поставлено п'ять зразків балістичних бойових шоломів. Кожна з моделей пройшла випробування у підрозділах.
Як це працює?
Розповідається, що у шоломі є бічні рейлінги для кріплення навушників, фонарів та фронтальне кріплення для приладів нічного бачення, тепловізорів, камери. Це шоломи 1-го класу захисту.
Вони витримують 5 пострілів 9-мм кулею Makarov, 5 пострілів кулею 9-мм Luger.
Оболонка шолома повинна забезпечувати стійкість до ураження типовими імітаторами уламків масою 1,1 г, які мають швидкість V50 не менше 670 м/с, випущених з дистанції 5 м.
"Технічною специфікацією Міноборони визначено вимоги щодо розмірів, анатомічних зон перекриття голови шолома бойового балістичного. Для кожного розміру визначена вага, адже згідно з військовим стандартом, рекомендована вага шолома повинна становити не більше 1,5 кг", — йдеться у повідомлені.
Зазначається, що протягом тестувань шоломів змінювали підвісну систему, кріплення, подушечки, їхню форму, розміри, поки не відшліфували до максимальної зручності.
Після отримання позитивних актів від військових частин, виробники відправляли шоломи на балістичні та небалістичні випробування.
"За результатами ми отримали протоколи про відповідність нашим вимогам і затвердили п'ять зразків шоломів. На цей час проводяться військові (дослідні) випробування нових моделей шоломів (одна – українського та дві – іноземних виробників)", — додали в Центральному управлінні Міноборони.
Також ми повідомляли, що у Міноборони тестують "тактичні кросівки" для ЗСУ.
Раніше "Рубрика" зібрала корисні вигадки для фронту від українських підприємців та волонтерів.
Від початку повномасштабної війни патріоти України намагаються всіма силами підтримувати й допомагати ЗСУ. Українці донатять, волонтерять, вигадують та реалізують безліч креативних ідей. Усе це — із думкою, аби наші воїни повернулися з перемогою додому цілими й неушкодженими.
Читайте докладніше у нашій статті: "Захистити, нагодувати, підтримати: 10 маленьких винаходів українців, які допомагають нашим захисникам уже зараз".