Про це пише Рубрика, посилаючись на UAnimals.
У чому проблема?
Білі лелеки у вересні та жовтні відлітають до Африки під час щорічної міграції, а в березні повертаються в Україну розмножуватися, розповідають в UAnimals.
Тому головне правило взаємодії з птахами – це не підгодовувати їх. Інакше, лелеки нікуди не летітимуть, бо будуть розраховувати на їжу від людей та відповідно наражати себе на небезпеку, відзначають активісти.
Однак, трапляються ситуації, коли птах може бути поранений чи покалічений і йому конче потрібна допомога від нас.
Яке рішення?
Якщо під час вашого наближення лелека підіймає голову, озирається та злітає, йому варто дати спокій. В UAnimals радять навідатися до птаха за кілька днів і перевірити, чи щось змінилося, замість того, щоб намагатися спіймати тварину.
Якщо птах стоїть один у гнізді, чіпати його також не треба – краще спостерігати впродовж кількох днів. Восени молодого птаха батьки лишають самого, щоб у нього сформувалося бажання мігрувати, пояснюють зоозахисники.
Як це працює?
Коли лелеці дійсно потрібна допомога.
Як розповідають в UAnimals, допомога птаху необхідна в трьох випадках:
У зооорганізації пояснюють, що і маленьке, і вже оперене пташеня може випасти з гнізда та поранитися. В такому випадку не можна повертати лелеку назад у гніздо, адже його знову викинуть. Пташеня, що випало з гнізда, потрібно обережно пересадити в коробку, щоби захистити від хижаків.
Лелеки. Фото: unsplash.com
Самостійно ловити дорослого лелеку небезпечно:
Краще звернутися до служб порятунку тварин, радять в UAnimals.
На кшталт:
Також із проханням про допомогу можна зателефонувати за номером 102 Національної поліції України, додають в організації.
Окрім того, про гнізда лелек на електроопорах Київщини можна повідомляти на сайті ДТЕК. Енергетики укріплюватимуть гнізда спеціальними захисними платформами й передаватимуть дані про птахів орнітологам. Це захистить лелек від ураження струмом.
Ми також розповідали, як допомогти тварині у спеку та як діяти, якщо тварина знепритомніла, вдавилася, має поранення й кровотечу, перелом, опіки чи судоми.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.