У Міноборони Польщі оприлюднило відео чергової спроби мігрантів прорвати кордон з боку рб
У Міністерстві Національної оборони Польщі показали чергову спробу мігрантів прорвати кордон з боку білорусі.
Про це Міноборони Польщі повідомило у соцмережі Х, опублікувавши відповідне відео, інформує Рубрика.
"Напади на польський кордон, здійснені Білоруссю, мали на меті дестабілізувати ситуацію в Польщі та загрожувати безпеці поляків. Завдяки посиленій присутності Війська Польського на кордоні план Росії та Білорусі провалився", – йдеться у повідомленні.
У Білорусі проходять військові навчання, та Україна має достатньо сил на реагування у випадку загрози, - Наєв
Ataki na polską granicę, prowadzone ze strony Białorusi, miały zdestabilizować sytuację w Polsce 🇵🇱oraz zagrozić bezpieczeństwu Polaków. Dzięki wzmocnieniu obecności #WojskoPolskie na granicy plan Rosji i Białorusi się nie powiódł. pic.twitter.com/EoHDN0Px5F
— Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 (@MON_GOV_PL) September 24, 2023
Довідка
З початку вересня було зафіксовано 195 спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону.
У серпні служба зафіксувала 2,8 тис. нелегальних спроб перетину кордону з Білорусі.
За даними Прикордонної служби, з початку року було зафіксовано 21 тис. спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону. Цього року на кордоні з білоруссю було виявлено мігрантів з 50 різних країн.
Як зазначається, у 2022 році вздовж 186-кілометрового кордону з білоруссю був побудований сталевий бар'єр висотою 5,5 метра, який є основним елементом захисту цього кордону від нелегальної міграції. Його доповнює система камер і датчиків, яка була побудована вздовж 206 км цього кордону і вже повноцінно використовується польськими прикордонними службами.
У 2024 році будівництво такого електронного бар'єра також має розпочатися вздовж річки Буг у Люблінському воєводстві, а також річок Свіслоч та Істочанка у Підляському воєводстві. Компанії, які будуть будувати ці дамби, повинні бути обрані до кінця 2023 року, а інвестиції будуть фінансуватися з фондів ЄС. На берегах річок у прикордонній смузі доріг будуть встановлені камери та датчики руху.
Як повідомлялося, Польща та країни Балтії звинувачують білорусь та рф у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку на кордоні. Зазвичай спроби здійснюють іноземці з Близького Сходу та країн Африки.
Нагадаємо, вранці, 13 вересня, Естонія приєдналася до Латвії та Литви та заборонила в'їзд автомобілів з номерами російської федерації, дослухавшись рекомендацій Європейської комісії.