Фото: З відкритих джерел
Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
У чому проблема?
Усі працівники і працедавці платять внески до Пенсійного фонду, і ці кошти йдуть на потреби нинішніх пенсіонерів. Пенсії нинішнім працівникам забезпечуватимуть наступні покоління українців. Так працює солідарна пенсійна система. Вона дає збій, коли нація старіє, тобто коли частка пенсіонерів зростає, а працездатних – ні.
За даними Мінсоцполітики, на початку 2023 року в Україні було 10,68 млн пенсіонерів.
Станом на 2021 рік одинадцять офіційно працевлаштованих забезпечують десятьох пенсіонерів. Цього не вистачає, що пенсіонери отримували достойну пенсію.
До того ж, існіє диспропорція між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто вийшов на пенсію нещодавно.
Яке рішення?
Мета реформи, щоб кожен пенсіонер мав пенсію не нижче за 30% його середньої заробітної плати протягом життя. Разом із накопичувальною складовою пенсія має становити не менше 50%, каже прем'єр-міністр.
У нарахуванні пенсій хочуть запровадити систему балів.
Ця система має вирівняти диспропорцію між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто вийшов на пенсію нещодавно. Це роблять для того, щоб в українців, які давно на пенсії, підтягнулися виплати до сучасного рівня.
Як це працює?
Як повідомляють, щомісяця працевлаштовані українці сплачуватимуть внесок до пенсійного фонду.
Цей внесок перераховуватимуть у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини й середньою зарплатою по Україні на той момент. Середня зарплата становитиме 10 балів.
Вище середньої – 12 і більше балів, а менше середньої – 8 балів. Щороку ці бали перераховуватимуть знову в пенсію, враховуючи актуальну середню заробітну плату.
Індексацію пенсій планують провести з 1 березня, уже вдруге під час повномасштабної війни.
Це дозволить у 2024 році підвищити середню пенсію до 6 тисяч гривень, заявляв Шмигаль. Станом на липень 2023 року середня пенсія в Україні становить 5311 гривень.
Згідно з пенсійною реформою, накопичувальні пенсійні внески робитимуть держава й роботодавці, пенсійний фонд можна буде обрати, пояснювала заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.
Солідарна пенсія залишатиметься, накопичення стануть доплатою до неї.
"Так зробимо солідарну пенсійну систему захищеною від інфляції та девальвації", підкреслив Шмигаль.
Для того, щоб запустити реформу, мають ухвалити відповідний закон, який зараз на розгляді у Верховній Раді. Попередній законопроєкт не підтримали.
Нагадаємо, що в Україні громадян, які працювали у незаконних органах, утворених російськими окупантами на тимчасово захоплених територіях нашої держави, хочуть позбавити пенсій.
Окрім того, Кабінет міністрів пропонує нові причини скасування пенсій. У новиму законопроєкті зокрема передбачають, що гроші можна забрати у того, хто не використав їх протягом шести місяців.
У застосунку для військових Армія+ запрацював звіт про ураження ворожих обʼєктів. Підтвердження пошкодження чи знищення… Читати більше
Японія допомагатиме Україні відновлювати та підвищувати родючість земель для сільського господарства за допомогою нанобульбашок —… Читати більше
Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції для бюджету Харкова на аварійно-відновлювальні роботи житлово-комунальної сфери.… Читати більше
Кабінет міністрів України призначив двох нових заступників глави Міноборони. Посади отримали Євген Мойсюк і Валерій… Читати більше
У лютому 2025 року між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану. Експорт… Читати більше
У резонансній справі про зґвалтування дівчинки на Закарпатті Суд оголосив новий вирок. Трьох фігурантів відправили… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.