Про це розповів начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю The Drive, The War Zone.
Очільник української розвідки наголосив, що системи ППО – це дуже дороге обладнання. На виробництво такої техніки йде багато часу.
Нагадаємо, що 14 вересня військова контррозвідка СБУ та ВМС України провели унікальну спецоперацію біля тимчасово окупованої Євпаторії на території Криму. За її результатами було знищено російський комплекс ППО "Тріумф" вартістю 1,2 млрд дол. США. Тоді по цілі ефективно відпрацювали безпілотники та ракети "Нептун".
Ще один "Тріумф" захисники України знищили у Криму 23 серпня. Було ліквідовано як саму установку, так і встановлені на ній ракети та особовий склад, що перебував поруч.
Буданов пояснив, що коли російські системи ППО одна за одною знищуються, окупантам потрібно думати про те, звідки вони можуть підтягнути ці системи і де вони можуть зазнавати меншої оборони в інших місцях. Так утворюються "дірки", які грають на руку українським військовим.
"Ці дірки використовуються для інших цілей. Крім того, ми виснажуємо їхні ракетні запаси ППО, оскільки вони не безмежні. І з політичного погляду ми також демонструємо очевидну неспроможність російських систем ППО, що, відповідно, робить їх менш вигідними на світових ринках озброєнь", – зазначив керівник ГУР.
Окрім того, під час інтерв'ю виданню The War Zone, у керівника ГУР запитали щодо можливих ударів по Кримському мосту. На що Буданов відповів:
"Питання не в тому, завдамо чи не завдамо удару. Ми робимо це регулярно, тому доведемо справу до кінця. Це лише питання часу", зазначив очільник української розвідки.
На уточнювальне запитання, якою буде реакція президента росії володимира путіна, глава ГУР відповів: "Він знову засмутиться. Що він може зробити".
Що відомо про атаки на Кримський міст
Нагадаємо, 17 липня, вночі на Кримському мосту пролунали вибухи. Один із прольотом у бік Тамані був зруйнований, а проліт у бік Керчі – пошкоджений.
Джерела ЗМІ у Службі безпеки України розповіли, що ці вибухи були результатом спецоперації СБУ та Військово-морських сил. Міст атакували за допомогою надводних дронів.
У СБУ на цьому фоні нагадали, що норми міжнародного права та правила ведення війни дозволяють перерізати логістичні шляхи супротивника.
Окрім того, 8 жовтня 2022 року на мосту через Керченську протоку стався вибух із подальшою пожежею. Після цього на мосту обвалилася частина автомобільного полотна, рух було перекрито.
Пізніше, 20 жовтня 2022 року Зеленський заявив, що Україна не є замовником "теракту" на Кримському мосту.
А вже 23 липня 2023 року Зеленський назвав Кримський міст ціллю, яка має бути нейтралізована.
У росії ж назвали атаку на Кримський міст "терактом", а також заявили, що зможуть полагодити його не раніше листопада.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.