Цех з виготовлення пастили відкрила за грант підприємиця на Полтавщині: як працює це рішення
У Пирятинській громаді Полтавської області запустили міні цех з перероблення овочево-ягідної продукції, отримавши кошти на будівництво завдяки перемозі у загальнодержавному конкурсі "Сади для Перемоги" в Україні.
Про це повідомили на порталі "Децентралізація", пише Рубрика.
У чому проблема?
Без повноцінного харчування важко боротися з ворогом та наслідками військової агресії. Проте забезпечити власну родину вітамінами може кожен.
У квітня 2022 року у нашій державі ініційовано впровадження всеукраїнської ініціативи "Сади Перемоги". Вона спрямована на ефективне використання кожного клаптику землі для вирощування продовольства, а також розвивати різні напрямки підприємницької діяльності.
До участі в конкурсі подали заявки майже 80 громад, які мають ідеї з покращення своєї ситуації з продзабезпеченням. Громади, які перемогли в конкурсі, отримають фінансування у розмірі до 250 тис. грн.
У рамках проєкту українцям надають консультації:
- про організацію "Садів Перемоги",
- про ефективне городництво,
- про зберігання та переробку вирощеної продукції,
- про вирощування овочів та зелені в домашніх умовах.
"Перемога України унеможливить залежність Європи від рф та Китаю", або Як українські надра можуть стати магнітом для інвестицій
Яке рішення?
Міні цех — це проєкт Світлани Петровської, розроблений за підтримки Агенції розвитку Пирятинської громади. Він став одним із восьми переможців загальнодержавного конкурсу "Сади для Перемоги" в Україні.
Як це працює?
У межах гранту підприємиця отримала близько 250 тисяч гривень, на які придбала обладнання:
- сублімаційну сушарку,
- дегідратор для м'яса, фруктів, пастили та сухих пайків.
Родина Петровських також витратила 50 тисяч гривень на облаштування приміщення під міні цех та придбання обладнання.
Нещодавно було розпочато процес виготовлення перших партій фруктово-ягідної пастили. Пирятинці вже мають змогу скуштувати продукцію під торговою маркою "Легумінка" в місцевих кав'ярнях.
Як зазначають, підприємиця має амбітні плани розширювати виробництво з залученням найманої праці та збільшувати асортимент продукції, розпочавши виготовлення:
- фріпсів,
- чурчхели,
- м'ясних джерок,
- сухих овочевих супів.
"Ми виготовляємо продукцію виключно з наших місцевих фруктів та ягід, які придбаємо у місцевих виробників та підприємців. Для нас важливо, аби продукція, яку ми пропонуємо споживачам, була смачною і корисною, тому орієнтуємося виключно на якісну сировинну базу", наголосила Петровська.
Нагадаємо, сім'я з Маріуполя відкрила перший заклад української кухні у Лос-Анджелесі.
Окрім того, восени минулого року відбулася онлайн-конференція "Підсумки реалізації ініціативи "Сади Перемоги" в Черкаській області", де експерти цієї ініціативи та представники Черкаської ОВА поділилися досвідом реалізації проєктів з продовольчої безпеки.