Як зрозуміти, що ваша психіка вже не може впоратися самостійно? Розповідає психологиня та методистка програми "Незламна мама" від "Фонду Маша" Ірина Басіста.
У чому проблема?
Що ми робимо, коли болить, наприклад, вухо? Правильно, йдемо до отоларинголога. А що робимо, коли долають нав'язливі думки, з'являється безсоння чи панічні атаки? Найчастіше, на жаль, нічого.
Вченими вже давно доведено, що психічне здоров'я людини важливе так само, як і фізичне. І впоратися зі своїми проблемами самостійно можуть не всі:
"Я вірю в силу людини, і справді є такі, хто може впоратися з викликами життя за рахунок власного ресурсу, підтримуючого оточення і вміння піклуватися про себе.
Та, на жаль, не всі мають доступ до таких ресурсів. Тому найчастіше людям потрібна допомога кваліфікованих психологів", – говорить психологиня "Фонду Маша" Ірина Басіста.
Яке рішення?
Будь ласка, якщо ви помітите в себе один з "маячків", які опишемо нижче, зверніться до психолога. Зробіть перший крок назустріч собі та своєму психічному здоровʼю вже сьогодні!
Як це працює?
"Щодня на програмі "Незламна мама" ми знайомимося з жінками, які вважали, що можуть пройти через пекло втрат і болю самостійно. І лише після роботи з нашими психологами зрозуміли, що їм конче була потрібна допомога", наголошує психологиня.
Тож не відкладайте своє здоров'я на потім і зверніться до психолога, якщо:
1. Ви пережили психотравмуючу подію. Це може бути як окупація, втрата близьких, вибух поруч, так і, наприклад, розрив стосунків чи звільнення.
2. Відчуваєте дратівливість, спалахи гніву. Вам постійно хочеться плакати.
3. Втратили чи не можете знайти сенсів життя.
4. У вас з'явилися суїцидальні думки. Ви дедалі частіше звинувачуєте себе в чомусь чи критикуєте.
5. Ви погано почуваєтеся: постійна втома, головний біль, часті застуди.
6. Відчуваєте, що зайшли в глухий кут і не розумієте, куди рухатися.
7. Помітили, що вам дуже складно приймати рішення.
Як писала Рубрика, для лікування психічних розладів на "первинці" із використанням керівництва за програмою mhGAP пройшли навчання майже 40 тисяч українських лікарів.
Підготовка лікарів відбувається за програмою mhGAP, яка розроблена ВООЗ і впроваджується за підтримки МОЗ.
Мета – покрити 75% всіх закладів "первинки", щоби хоча б по декілька спеціалістів медзакладів пройшли курс mhGAP.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки України та Фонд Східна Європа запустили кампанію #BraveKidsUkraine. Мета компанії створити максимально комфортні психологічні умови для перебування дітей в укриттях.
Ворог ввечері 22 січня атакував Запоріжжя. Внаслідок російського обстрілу в одному з районів міста виникла… Читати більше
У Міністерстві оборони оприлюднили список з 7 спеціальностей, найпопулярніших серед кандидатів у рекрутингових центрах української… Читати більше
Перший кулінарний хаб для навчання кухарів та перепідготовки кадрів для закладів освіти відкрили у Миколаївській… Читати більше
Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення понад 9 млн… Читати більше
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.