fbpx
Сьогодні
14:42 23 Вер 2023

ATACMS ще не на часі: в Адміністрації Байдена не підтвердили плани США передати Україні далекобійні ракети

Фото: Wikipedia.org

У Білому домі на сьогодні не можуть підтвердити плани Сполучених Штатів Америки щодо передачі Україні далекобійних ракет ATACMS.

Про це інформує Рубрика, посилаючись на прессекретаря Білого дому Карін Жан-П'єр.

"Президент (Джо Байден, очільник Білого дому, – ред.) уже говорив неодноразово, що передача АТАСМS імовірна в майбутньому. Але я не маю нової інформації, щоб оголосити її", – заявила Жан-П'єр.

Нагадаємо, що напередодні радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван також повідомляв, що у найближчому пакеті допомоги Сполучені Штати Америки не передадуть Україні ракети ATACMS.

"Байден вирішив не задовольняти запит Києва на балістичні ракети великої дальності ATACMS під час сьогоднішньої зустрічі із Зеленським", зазначили у заяві.

За словами Саллівана, президент США також не зняв запит України з порядку денного в майбутньому.

Прессекретар також додала, що під час зустрічі президента Байдена та лідера України Володимира Зеленського, перший надіслав світові потужний сигнал про те, що Штати й надалі підтримувать нашу країну.

Підтвердженням цьому є новий пакет оборонної допомоги.

Що відомо про ATACMS для України

Україна вже довгі місяці закликає США надати далекобійні ракети ATACMS. Останніми тижнями західні ЗМІ наголошують, що питання передачі ракети зрушило з мертвої точки. Крім того, у Сенаті США закликали Байдена негайно передати Україні далекобійні ракети.

Проте, як зазначалося, США "насторожено" ставляться до прохання України поставити їй ATACMS через занепокоєння щодо обмежених запасів і того, що зброю можуть використати для удару по території рф, що призведе до ескалації. Однак країна все ж розглядає цей крок.

Тиск на Байдена щодо передачі далекобійної зброї стає дедалі більшим із боку обох партій Конгресу США.

Як писало NBC News, під час зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена, останній повідомив колезі про те, що США нададуть невелику кількість ракет дальнього радіусу дії ATACMS для допомоги у війні з росією.

Відмітимо, що ракети ATACMS можна встановлювати на установки M270 MLRS (дві ракети) або HIMARS (одну ракету), які вже має Україна. Досі Україні для систем HIMARS передавали снаряди GMLRS.

Як писала Рубрика, новий пакет військової допомоги Сполучених Штатів Америки для України вартістю 325 млн доларів включає ракети AIM-9M для протиповітряної оборони, системи протиповітряної оборони Avenger, додаткові боєприпаси для HIMARS та низку іншого озброєння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: