fbpx
Сьогодні
Фото 13:30 22 Вер 2023

Рішення для перемоги: українська компанія представила надлегкий безпілотник-міношукач

English version here

Фото: Олега Очередного/Facebook

Вінницька компанія Frendt представила безпілотник для виявлення мін.  Він не підривається у разі наїзду на міну.

Про це повідомив заступник голови Вінницької міської ради Олег Очередний, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Через російське вторгнення в Україну та активні бойові дії наша країна забруднена вибухонебезпечними предметами. Деякі аналітики називають Україну найбільш замінованою країною у світі.

Від початку повномасштабного вторгнення росії площа забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами українських земель збільшилась до 174 000 кв. км, на цих територіях проживають понад 5 млн українців.

Найбільш замінованими, за даними ДСНС, є Київська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська, Запорізька, Харківська, Херсонська області та Донбас. Щоб очистити ці території, потрібно мінімум 10 років.

Сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині, та близько 3000 фахівців з розмінування. Для пришвидшення очищення території країни від мін та вибухівки цих потужностей недостатньо. 

Яке рішення?

Українська компанія Frendt представила надлегкий безпілотник-міношукач, який не підривається при наїзді на міну.

Як це працює?

Фото Олега Приходько

"На машину можна встановити будь-які детектори, чи то метало- чи радари. Система дистанційно передає дані в офіс, прив'язуючи до GPS-координат і ми маємо карту небезпечних предметів, яку використовують сапери, і їм набагато простіше підходити до кожної ділянки й проводити розмінування", — повідомив засновник компанії Frendt, Віталій Шуберанський.

За його словами, середня продуктивність людини під час розмінування — 25 кв м на день, дистанційна машина може виконувати пошук вибухонебезпечних предметів на 10 000 м кв за 1 год.

Користувачі в мережі повідомляють, що детектор виявляє міни, визначає точку ± 2 см та за допомогою супутникового інтернету швидко передає дані на карту.

Фото: Олега Очередного/Facebook

Нагадаємо, в Україні розробили установку, яка впродовж двох тижнів розміновує 120 гектарів території.

Раніше ми розповідали, у Міноборони показали собаку-робота, який розміновує українські території.

Також повідомлялось, що компанія-виробник машини для підготовки ґрунту до розмінування вже отримала сертифікат відповідності, що дозволяє налагодити її виробництво та використовувати для розмінування територій.

Окрім того, Міністерство оборони України веде переговори з хорватською DOK-ING та словацькою Way Industries щодо локалізації виробництва машин механізованого розмінування в Україні.

Також в Україні виготовлятимуть роботизовані системи західних зразків для розмінування.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: