fbpx
Сьогодні
19:35 22 Вер 2023

Мінцифри планує запустити 5G в Україні вже у 2024 році: як працюватиме це рішення

English version here

Міністерство цифрової трансформації України веде переговори щодо запуску 5G в Україні.

Про це розповів голова Мінцифри Михайло Федоров в інтерв'ю Forbes, повідомляє Рубрика.

У чому проблема?

Рішення впровадити в Україні технологію, яка в рази прискорює мобільний інтернет, було ухвалено ще навесні 2019 року. Однак цьому завадила пандемія та повномасштабне вторгнення Росії. За словами Михайла Федорова, вже 2024 року у нас може з'явитися стільниковий зв'язок п'ятого покоління (5G).

 

Яке рішення?

«Ведемо переговори з однією компанією. Сподіваюся, що пілотний запуск буде вже наступного року».

«Ми не можемо сказати, чи вийде. Це наші плани, але ми деталізуємо для того, щоб публічно про це заявити та покращити», — зазначив Федоров.

Як це працює?

Він наголосив, що міністерство також працює над покращенням 4G. Під час війни багато устаткування було переміщено посилення певних регіонів. За останній рік погіршувався зв'язок, проте ситуація змінюється. «Ми над цим працюємо і посилили команду в цьому напрямку», – сказав міністр.

Довідка

Головна перевага, яку 5G дасть рядовим користувачам, – це швидкість передачі даних. Очікується, що вона може досягти 10 Гбіт/с, тому завантаження фільму в HD-якості буде справою навіть не хвилин, а секунд. За оцінками аналітичної компанії Opensignal, у Саудівській Аравії, Південній Кореї, Швейцарії, Кувейті, Австралії, Іспанії та Великій Британії швидкість завантаження в мережах 5G вже стала вищою, ніж у Wi-Fi. Крім того, 5G обіцяє практично до нуля звести затримку сигналу. Все це відкриє широкі можливості для розвитку автономного транспорту, автоматизації та роботизації виробництва.

5G активно використовують 72 країни світу, а 137 країн все ще на стадії випробування мережі.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: