Про це заявив заступник начальника Головного управління протимінної діяльності Олег Шуварський, повідомляє Рубрика з посиланням на Military Media Center.
У чому проблема?
Через російське вторгнення в Україну та активні бойові дії наша країна забруднена вибухонебезпечними предметами. Деякі аналітики називають Україну найбільш замінованою країною у світі.
Від початку повномасштабного вторгнення росії площа забруднених мінами та вибухонебезпечними предметами українських земель збільшилась до 174 000 кв. км, на цих територіях проживають понад 5 млн українців.
Найбільш замінованими, за даними ДСНС, є Київська, Сумська, Чернігівська, Миколаївська, Запорізька, Харківська, Херсонська області та Донбас. Щоб очистити ці території, потрібно мінімум 10 років.
Сьогодні в Україні працюють 20 машин для розмінування, з яких три – на Харківщині, та близько 3000 фахівців з розмінування. Для пришвидшення очищення території країни від мін та вибухівки цих потужностей недостатньо.
Яке рішення?
Тому Україна започатковує нову державну політику з гуманітарного розмінування, а також закликає інші країни допомогти у цій сфері.
Міністерство оборони України веде переговори з хорватською DOK-ING та словацькою Way Industries щодо локалізації виробництва машин механізованого розмінування в Україні.
Як це працює?
Зазначається, що мова йде про машини MV-10, Bozena-4, Bozena-5, які вже найбільш ефективно зарекомендували себе під час робіт з очищення деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів.
Шуварський уточнив, що паралельно з цим Міноборони разом з Мінекономіки проводять сертифікацію вітчизняних зразків машин механізованого розмінування, які будуть виготовлятися на українських підприємствах.
"На даний час це все ще знаходиться в процесі. Наразі є багато [українських] виробників, які пробують виготовити машини механізованого розмінування, але вони не відповідають вимогам безпеки, що призводить до порушення правил безпеки і жертв серед цивільного населення", – зазначив Шуварський.
Заступник начальника Головного управління протимінної діяльності пояснив, що наразі першочергова потреба операторів протимінної діяльності оцінюється в 64 машини, при тому, що на разі експлуатується лише понад 20 механізованих комплексів.
Нагадаємо, що компанія-виробник машини для підготовки ґрунту до розмінування вже отримала сертифікат відповідності, що дозволяє налагодити її виробництво та використовувати для розмінування територій.
Окрім того, в Україні виготовлятимуть роботизовані системи західних зразків для розмінування.
Також повідомлялось, що Південна Корея надасть Україні дві машини для прориву мінних полів "Rhino".
Війська росії у ніч проти 25 листопада та уранці цього ж дня атакували Україну 145… Читати більше
Зранку понеділка, 25 листопада, російська армія завдала ракетного удару по Одесі. Унаслідок ворожих влучань постраждали… Читати більше
Освітні матеріали створені на основі реального досвіду ветеранів і ветеранок. У чому проблема? Досвід АТО/ООС… Читати більше
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський визначив кожному командирові бригади створити штатний підрозділ рекрутингу. Про… Читати більше
За результатами підрахунку 95% бюлетенів у другий тур виборів президента Румунії виходять незалежний кандидат Калін… Читати більше
За даними експертів Інституту вивчення війни (ISW), останнім часом російські війська просуваються значно швидше, ніж… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.