Говорили про зерно: президенти України, Польщі та Литви провели зустрілчі у Нью-Йорку
На зустрічі в Нью-Йорку литовський президент Гітанас Науседа з польським та українським колегами Анджеєм Дудою та Володимиром Зеленським заявив, що розбіжності між двома країнами мають бути вирішені якнайшвидше.
Про це повідомляє мовник LRT з посиланням на адміністрацію глави Литви.
"Заради спільної, найважливішої мети – захисту Європи від агресивної експансіоністської політики Росії – розбіжності між Україною та Польщею мають бути вирішені якнайшвидше", – сказав Науседа.
За його словами, місце Польщі в наданні підтримки Україні є винятковим, і необхідно знайти рішення, оскільки подальше поглиблення кризи було б безвідповідальним.
"У цьому випадку йдеться не про безпеку окремих країн, а всього регіону і навіть континенту. Як показує історія, тільки спільними зусиллями, підтримуючи і допомагаючи один одному, ми можемо протистояти небезпеці зовнішніх загроз. Тим часом, суспільні розбіжності, незалежно від причин, не тільки підривають єдність, а й допомагають пропаганді противника", – сказав глава Литви.
Він також обговорив із президентами України та Польщі полегшення процедур перевезення зерна через Польщу та збільшення транзиту через Литву, щоб таким чином знизити тиск.
Що відбувається навколо експорту українського зерна до ЄС
Як відомо, Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження щодо української продукції, які мали тривати до 15 вересня.
Однак, це все одно не влаштувало Угорщину, Польщу та Словаччину. Вони втрьох оголосили, що попри рішення Єврокомісії односторонньо продовжують заборону на імпорт українського зерна.
Тож Україна подала позови до Світової організації торгівлі (СОТ) з вимогою провести консультації зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною.
Своєю чергою, речник польського уряду Пйотр Мюллер заявив, що попри ці позови, його країна не змінить позиції щодо ембарго на українську агропродукцію.
Володимир Зеленський різко відреагував на цю заяву, після чого Міністерство закордонних справ Польщі викликало українського посла Василя Зварича.
В українському МЗС закликали після цього закликали Польщу відкинути емоції заради конструктиву.
21 вересня стало відомо, що Україна та Польща домовилися знайти спільне рішення щодо експорту зерна.