Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
Залучені кошти спрямовуються на відшкодування видатків держбюджету, а саме:
Як пояснили у Мінфіні, кошти є частиною п'ятого додаткового фінансування в рамках проекту Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine).
Його метою є часткова компенсація видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов'язані зі сферою безпеки і оборони.
У 2023 році Україна отримала 9,7 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів.
А від початку великої війни до бюджету України вже надійшло 21,7 млрд доларів США від Сполучених Штатів.
"Фінансова допомога від США надається на безповоротних умовах, що дозволяє не збільшувати боргове навантаження на держбюджет. Вдячний Уряду США за солідарність та масштабну підтримку", – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.
Нагадаємо, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) розглядає можливість надання близько 220 млн євро на відновлення інфраструктури України.
Зі слів представників Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, кошти у розмірі підуть на відновлення доріг і мостів.
"Відповідно до угоди, підписаної у червні 2023 року, ЄІБ надав понад 50 млн євро грантових коштів ЄС, доступних в межах Інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу (NIP), на закупівлю модульних мостів.
Це тимчасові споруди, "швидка допомога" для регіонів, які найбільше постраждали від російської агресії. Вони поліпшать логістику між населеними пунктами і регіонами", наголосили в Агенстві.
Окрім ЄІБ, який є одним із ключових міжнародних партнерів України у відновленні критичної інфраструктури, Агентство також співпрацює зі Світовим банком, USAID, а також Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР).
Як писала Рубрика, у 2020-му році Європейська комісія визначила перелік критичної та стратегічної сировини. Яку роль відіграватиме Україна у стратегічному плані ЄС? Чи маємо ми достатньо потенціалу, аби пропонувати нашу сировину на експорт? Та які зміни варто впроваджувати вже зараз?
"Рубрика" побувала на круглому столі "Критична мінеральна сировина в Україні — як її зробити магнітом для інвестицій, а не корупції" і ділиться озвученими там рішеннями. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Перемога України унеможливить залежність Європи від рф та Китаю", або Як українські надра можуть стати магнітом для інвестицій".
У сезоні 2024/25 років Україна продовжує демонструвати значний прогрес у галузі експорту замороженої малини, наближаючись… Читати більше
Питання реформування системи територіальних центрів комплектування (ТЦК) стало однією з ключових тем в країні. Однак… Читати більше
В Ірпені Київської області серед ініціатив, створених ветеранами війни, особливе місце займає екостудія "Funny owls",… Читати більше
Нещодавно у головному офісі Пошти Румунії в Бухаресті відбулася урочиста презентація унікального набору поштових листівок,… Читати більше
Легендарний гурт Metallica опублікував у своєму офіційному Instagram відео з виконанням їхньої культової балади Nothing… Читати більше
Музичні твори, створені на основі поезій Василя Стуса, ввійшли до довгоочікуваного продовження культової гри "S.T.A.L.K.E.R. 2:… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.