Чернишов: Україна спроможна з цього року забезпечувати себе газом власного видобутку
Для опалення взимку Україна може забезпечити себе газом, завдяки збільшенню видобутку, при чому імпорт блакитного палива теж не планують.
Про це заявив в ефірі телемарафону голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов.
Очільник "Нафтогазу" нагадав, що Україна не має залежності від російського газу вже з 2014 року.
"Також, починаючи з цього року, Україна спроможна, збільшуючи власний видобуток, забезпечувати себе газом українського видобутку.
Маю повідомити, що ми в цьому році не плануємо жодного імпорту з інших країн для забезпечення проходження зими, за винятком непередбачуваних ситуацій, до яких ми також готуємося", підкреслив Чернишов.
Раніше Чернишов запевнив українців, що запаси газу в українських підземних сховищах становлять близько 15 мільярдів кубометрів. Окрім того, вони будуть ще більшими до початку зимового періоду. Це дозволяє нашій країні впевнено входити в зиму і пройти її.
У керівника "Нафтогазу" запитали, що буде означати для звичайних користувачів та для промислових підприємств те, що Україна накопичила достатню кількість газу.
"Це про дуже прості речі. Ми можемо заспокоїтися, оскільки обсягу газу вистачить для проходження наступного опалювального сезону.
Це означає, що Україна здатна збільшувати власний видобуток, здатна постійно працювати над зміцненням своєї нафтогазової інфраструктури. І ми продовжуємо закачку газу. Зараз ми досить впевнено входимо в зиму", – відповів Чернишов.
Голова підприємства також зазначив, що уряд країни планував накопичити в підземних сховищах 14,7 мільярда кубометрів газу до початку осінньо-зимового періоду.
"Ми вже наближаємося до цифри у 15 мільярдів, і я впевнений, що вона буде ще більшою до початку зими. Тому цієї цифри достатньо для того, щоб пройти зиму", підкреслив він.
Нагадаємо, за даними Міністерства енергетики, в українські підземні сховища газу (ПСГ) станом на серпень вже закачали понад 12,3 млрд кубів блакитного палива.
До того ж, ціни на газ для населення зафіксовані на позначці 7,96 гривень за кубометр як мінімум до 30 квітня 2024 року.