У розвідці Британії пояснили причину послаблення оборони окупантів під Бахмутом

Російська армія була змушена перекинути десантників на Мелітопольський напрямок, тому це послабило її оборону під Бахмутом на Донеччині.

Про це пише Рубрика, посилаючись на звіт розвідки Міністерства оборони Великобританії станом на 20 вересня.

Як зазначають британські аналітики, з 15 вересня Збройні сили України взяли під контроль села Кліщіївка та Андріївка, що знаходяться приблизно за 8 км на південь від міста Бахмут Донецької області.

За даними британської розвідки цей тактичний успіх наближає українські війська до дороги Т 05-13, яка є однією з основних маршрутів постачання Бахмута з півдня. Однак росія продовжує утримувати залізничну лінію, що йде вздовж насипу між Кліщіївкою і Т-05-13, створюючи перешкоду, що легко обороняється.

"Нещодавня передислокація російських повітряно-десантних військ із Бахмуту у Запорізькій області на півдні України, ймовірно, послабила оборону Росії навколо Бахмуту", резюмували у Міноборони Британії.

Нагадаємо, раніше британська розвідка повідомляла, що росія у вересні посилила частинами ВДВ 58-у загальновійськову армію, що перебуває у важкому становищі, на Оріхівському напрямку в Запорізькій області.

У повному складі такі сили мають становити близько 10 тисяч елітних десантників. Проте майже всі підрозділи, швидше за все, перебувають у критичному стані. Їх використовують як звичайну піхоту.

Що відомо про контрнаступ ЗСУ

Контрнаступ ЗСУ розпочався на початку червня. Сили оборони України з початку наступу на основному напрям, південному, вже звільнили 260 кв. км території.

Як повідомлялось, воїни Збройних сил України звільнили Кліщіївку Донецької області. Це сталося через день після звільнення Андріївки.

Кліщіївка розташована на південь від Бахмута поруч з Андріївкою, яку ЗСУ звільнили 15 вересня.

Таким чином, звільнення Кліщіївки й Андріївки дає можливість ЗСУ продовжувати операцію з оточення Бахмута. Ці два села є ключовими для перерізання логістичних шляхів постачання російської армії в захоплений Бахмут з південного напрямку. Звільнення цих сіл дозволить витіснити росіян з Бахмута.

Нагадаємо, українські військові продовжують вибивати противника з півдня України. Їхня мета – зачистити смугу від лівого берега мінімум на 10-15 км.

При цьому нещодавно Маляр зазначала, що окупанти не хочуть залишати втрачені позиції на півдні, тому Силам оборони доводиться захищати їх від ворожих штурмів. Вона зауважила, що Сили оборони мають стабільний успіх на Бахмутському напрямку та просуваються на півдні.

Свіжі дописи

  • Новини

“ДрукАрмія”: тисячі українців з 3D-принтерами стали невидимими постачальниками для Сил оборони

У сучасній війні технології стають справжньою зброєю, а кожен 3D-принтер – потужним інструментом для допомоги… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Увечері окупанти вдарили по Дергачах на Харківщині та атакували безпілотниками Полтавщину: є постраждалі

31 жовтня ввечері російські загарбники вдарили керованими авіаційними ракетами по цивільному підприємству в місті Дергачі… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Міноборони США анонсувало новий пакет військової допомоги для України

Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги для України, деталі якого будуть оприлюднені найближчим… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

У Фастові реалізували перший в Україні проєкт управління відходами за підтримки НЕФКО

У місті Фастів Київської області успішно завершили проєкт модернізації системи управління відходами, який став першою… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Онлайн-відстрочки в “Резерв+”: у Міноборони розпочали бета-тестування нової послуги

Міністерство оборони України оголосило про початок бета-тестування сервісу оформлення відстрочки від мобілізації у мобільному застосунку… Читати більше

Thursday October 31st, 2024
  • Новини

Українські оборонні інновації за підтримки Brave1 залучили $25 млн іноземних інвестицій

Українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей… Читати більше

Thursday October 31st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.