Про це інформує кореспондент "Укрінформу" з Гааги.
Нагадаємо, що 32 держави долучилися до цієї справи, щоб підтримати Україну. Це безпрецедентна кількість країн, що беруть участь у процесі.
Як повідомляють, мова йде про:
На виступ представника однієї країни виділили 10 хвилин, на виступ представника групи країн – 15 хвилин.
Першою слово у суді мала Німеччина, другою була Австралія, третім виступав представник групи країн, а саме – Австрії, Чехії, Словаччини та Ліхтенштейн.
Також спільно була представлена позиція Бельгії, Хорватії, Данії, Естонії, Фінляндії, Ірландії, Люксембургу, Румунії та Швеції.
Потім виступала Болгарія, після неї слово взяли Канада та Нідерланди. Після цього оголосили перерву.
У своїх виступах країни представляли своє бачення справи та наводили статті Конвенції, які безпосередньо стосуються позову України.
Також деякі представники підкреслювали, що долучилися до справи як сторони Конвенції.
Слухання проходитимуть у два раунди:
Спір стосується тлумачення, застосування та виконання Конвенції 1948 року про запобігання злочину геноциду і покарання за нього.
У позові проти рф до Міжнародного суду ООН Україна вимагає притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду.
Цей позов Україна подала 26 лютого 2022 року, через два дні після початку повномасштабного вторгнення РФ.
росія використала, зманіпулювала положенням Конвенції про геноцид, звинувачуючи Україну в нібито геноциді, який Україна нібито чинила на Донбасі, починаючи з 2014 року.
Тож рф використала це як привід для введення військ і вчинення вже повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.
Сторони представлять свої позиції, включаючи держави, які виступили з ініціативою вступити у цю справу.
5 червня 2023 року Міжнародний суд ООН ухвалив наказ про те, що інтервенції 32 держав є прийнятними.
Як писала Рубрика, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента російської федерації володимира путіна. Також орден було видано на ім'я уповноваженої при президентові росії з прав дитини марії олексіївни львової-белової.
Окрім того, у Києві відкрився польовий офіс Міжнародного кримінального суду.
У Тростянці в двох багатоповерхівках, які зазнали пошкоджень під час окупації, Служба відновлення та розвитку… Читати більше
Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що Державна прикордонна служба співпрацює виключно з перевіреними постачальниками, щоб… Читати більше
Печерський районний суд Києва обрав колишньому командирові 155 бригади Дмитру Рюмшину, військові з цієї бригади… Читати більше
На полях Національної обʼєднуючої платформи "Пліч-о-пліч: згуртовані громади" начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов… Читати більше
КНДР упродовж найближчих місяців надішле підкріплення північнокорейським військовим, які вже воюють на стороні росії проти… Читати більше
Співробітники ДБР у взаємодії із СБУ виявили нові факти у справі про прорив кордону на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.