fbpx
Сьогодні
09:53 19 Вер 2023

Уперше Україна вийшла з групи економічно невільних країн

English version here

Україна вже не входить до групи найбільш економічно невільних країн. Це випливає з оновленого звіту "Економічна свобода у світі" Інституту Фрейзера, національним партнером якого в Україні є Центр Бендукідзе.

Про це інформує Рубрика з посиланням на повний звіт, який можна знайти за посиланням.

Звіт щороку вимірює рівень підтримки економічної свободи інститутами та політикою країн у п'яти областях:

  • розмір уряду,
  • верховенство права і захист права власності,
  • надійність грошей,
  • свобода міжнародної торгівлі,
  • регулювання ринку праці та бізнесу.

В оновленому рейтингу Україна зайняла 112 місце серед 165 юрисдикцій і піднялася у третій квартиль. Найбільше покращення дослідники відзначають в області розміру уряду, а саме в питаннях трансфертів, субсидій та державної власності на активи. Крім того, спостерігається покращення показників правової системи завдяки судовій реформі, що триває, а також позитивна зміна, хоч і незначна, в регулюванні, зокрема регулюванні кредитних ринків (контроль ставок), регулюванні підприємницької діяльності (витрати на бюрократію) та свободи конкуренції. Водночас, під впливом інфляції дещо знизилася надійність грошей і свобода міжнародної торгівлі.

Також цього року Гонконг вперше втратив першу позицію в рейтингу через обмеження китайським урядом верховенства права та втрату довіри до незалежності і неупередженості суддів. Натомість показники Сінгапуру покращилися і дозволили країні вийти на перше місце. Найвищі бали також отримали Швейцарія, Нова Зеландія, Сполучені Штати, Ірландія, Данія, Австралія, Сполучене Королівство і Канада.

У цілому, зміна світового індексу показує, що останні кілька років були складними. Середній світовий показник економічної свободи знизився, що пов'язують в першу чергу з пандемією коронавірусу. Це серйозніший спад, аніж той, що спостерігався під час фінансової кризи 2008-2009 років.

Нагадаємо, Уряд ухвалив проєкт бюджету на 2024 рік з власними доходами загального фонду бюджету у 1 трлн 560 млрд гривень та видатками загального фонду у 3 трлн 108 млрд гривень.

Також повідомлялось, що Кабмін пропонує спрямувати податки фізосіб із виплат військовим на виробництво БпЛА та зброї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Так, надто вільно себе тут почувають олігархи.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: