Про це інформує Рубрика.
У чому проблема?
Жителі деокупованих та віддалених населених пунктів не мають доступу до базової медицини. За останніми даними МОЗ унаслідок російської агресії в Україні повністю зруйновано 177 медзакладів, понад 1,4 тисячі було пошкоджено.
Також існує проблема браку медичних кадрів, так як чимало фахівців з початком війни виїхали в інші області або за кордон, тож сільські амбулаторії залишаються порожніми. Транспортна логістика відновлена не у всіх звільнених населених пунктах, а це означає, що люди в буквальному сенсі навіть не мають змоги поїхати до лікаря в райцентр.
Чимало жителів стали жертвами насильства з боку окупантів, тому окрім належної медичної допомоги вони потребують ще й психологічної підтримки.
Яке рішення?
Рік тому проєкт почався з ідеї військового лікаря, керівника клініки "Іштар" Ігоря Жукова. У розпорядженні волонтерів переобладнана вантажівка з сучасною лабораторією та кабінетом УЗД, яку вони зібрали за власний кошт. Саме на борту цієї вантажівки лікарі вирушили у першу подорож.
"Стартом проєкту був виїзд лікарів-волонтерів до села Мощун, де понад 150 людей отримали медичну допомогу. Уже тоді було зрозуміло, що це правильне рішення, адже потреби ще дуже багато людей потребують професійного огляду. 7,8 мільйонів українців зараз необхідна медицина" – , зазначив Ігор Жуков, співзасновник проєкту.
За рік ініціатива розрослася у справжній флот мобільних клінік, що наразі є найбільшим в Україні.
Чотири вантажівки — це основа медкомплексу. Кожен напівпричіп складається з трьох кабінетів, облаштованих відповідно до санітарних норм і правил МОЗ. Вони мають систему кондиціонування, вентиляції й опалення, тож пацієнти можуть комфортно отримувати медпослуги в будь-яку пору року. В кожному напівпричепі також є дизельний генератор, стабілізатор напруги, водонагрівач і 400 л запасу води — цього достатньо для одного дня автономної роботи.
Проєктом опікується благодійний фонд Fortitude UA, який за сприяння українських та іноземних донорів (Techiia Foundation, Леруа Мерлен Солідарність робить медицину мобільною для тих, хто не має доступу до неї. Для того, щоб показати людям як це працює свій останній виїзд мобільна клініка здійснила до столичного парку, щоб перевірити дітей маріупольців. Протягом дня лікарі перевірили 76 дітей та 20 батьків і за потреби призначили лікування.
Як це працює?
Переобладнані вантажівки виїжджають до звільнених населених пунктів або віддалених громад на кілька днів для того, щоб прийняти пацієнтів. Найближче до кордону село, де побували лікарі, розташоване лише за 12 кілометрів від білорусі.
Перелік лікарів, що вирушають на огляд, формують за запитом громади. Зазвичай, на борту є сімейний лікар, кардіолог, гінеколог, ендокринолог, дерматонколог, офтальмолог, невролог, психотерапевт, УЗД фахівець, медсестри та лаборант.
Пацієнти, що приходять на прийом, спершу реєструють медичну карту, а потім відвідують лікарів, здають необхідні аналізи. Здебільшого результати можна отримати практично одразу, тож у кінці огляду лікарі дають рекомендації, виписують ліки, які можна отримати безкоштовно. Якщо у пацієнтів виявляють серйозні недуги, медики контактують зі своїми столичними колегами і направляють людей на лікування.
"У нас були пацієнтки, які по 15 років не відвідували гінеколога, але на щастя, наші лікарі встигли виявити проблеми і відправити їх на термінове лікування. А на одному з виїздів до нас не велосипеді примчала десятирічна дівчинка, яка попросила, щоб хтось приїхав перевірити її маму, так як вона не може сама прийти на прийом. У результаті, наша лікарка потрапила до жінки з четвертою стадією раку, яка знала свій діагноз, але нічого не пояснила дитині. Тому дуже добре, що з нами завжди є психотерапевт і ми помітили, що кожного разу кількість пацієнтів у нього зростає", – розповів директор благодійного фонду Fortitude UA Андрій Запітецький.
А це точно працює?
Менш ніж за рік медики відвідали десятки населених пунктів і надали понад 10 тисяч медичних послуг для людей з сіл Чернігівської, Київської, Сумської областей. У планах — Запорізька, Харківська, Херсонська, Луганська й Донецька.
"Результати наших виїздів завжди мотивують приїжджати ще і ще. Щоразу здається, що нас уже нічого не здивує, але наші лікарі стикаються з такими випадками, коли на 100% стає зрозуміло для чого ми це робимо", – розповів директор благодійного фонду Fortitude UA Андрій Запітецький.
Нагадаємо, що на Запорізькому напрямку працівники індустрії краси організували справжній мобільний барбершоп для українських захисників.
Окрім того, як писала Рубрика, "Стоматологічний батальйон", який започаткували шестеро лікарів-стоматологів із Вінниччини, надає допомогу оборонцям на передовій.
Також піцайоло з Тернопільської області Віталій Колошиць започаткував проєкт Military Chef, завдяки якому він на мобільному устаткуванні зможе готувати піцу для українських військових, що захищають українців на передовій.
У столиці в КВЦ "Парковий" 14 листопада пройде третій Український Будівельний Конгрес. Захід стане майданчиком… Читати більше
"Укрпошта" з 11 листопада не прийматиме посилки в звичайних картонних коробках (не гофрованих), з випуклими… Читати більше
Канада намагається переконати інші держави зняти з України обмеження на використання зброї, що дозволить вражати… Читати більше
У Миколаєві відкривають простір неформальної освіти для дітей і підлітків віком 4-17 років, які постраждали… Читати більше
Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що російський диктатор володимир путін демонструє свою незацікавленість у… Читати більше
На Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) виявили витік води з імпульсної лінії. На даний час на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.