fbpx
Сьогодні
21:15 17 Вер 2023

В Україні з початку цього року було всиновлено 484 дитини

Фото: freepik.com

У 2023 році в Україні завершені майже 500 справ щодо усиновлення. Проте кількість українських дітей, які потребують батьківської любові, сягає 15 тисяч.

Як інформує Рубрика із посиланням на Мінсоцполітики, про це в ефірі "Суспільне новини" повідомив заступник міністра соціальної політики Назар Танасишин.

"Сьогодні кількість дітей, які потребують батьківської любові, сягає більше 15 тисяч. Цього року ми вже маємо успішну цифру – 484 завершені справи щодо усиновлення. За динамікою усиновлення ми наздоганяємо показники 2021 року", – сказав Танасишин.

Він підкреслив, що цього року також зберігається на довоєнному рівні співвідношення кількості кандидатів в усиновлювачі і дітей, які потребують батьківської любові, – приблизно 1 до 10.

"У 2021 році у нас було 16 тисяч дітей та 1300 кандидатів в усиновлювачі. Сьогодні на обліку перебуває понад 1 600 охочих всиновити дитину. Тобто співвідношення 1 до 10 так і зберігається", – зазначив представник Мінсоцполітики.

Він також зауважив, що наразі більшість сиротинців, інтернатів та дитбудинків сімейного типу перебувають в евакуації за кордоном, тому процес усиновлення максимально переведений у цифровий формат.

Довідка

У зв'язку з переходом України на новоюліанський календар відтепер День усиновлення щорічно відзначатиметься 17 вересня, раніше в Україні День усиновлення відзначали 30 вересня.

Про це повідомила у зверненні керівниця Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова з нагоди Дня усиновлення, опублікованому в Телеграмі Офісу Президента.

"Сьогодні в Україні – День усиновлення. Сьогодні все суспільство висловлює свою подяку й повагу батькам, які здійснили дитячу мрію про родинне тепло. В Україні понад 15 тисяч дітей позбавлені батьківського піклування. Хтось проживає у великих прийомних родинах, але більш як 5 тисяч – в інтернатах. Усі ці діти мріють не про дах над головою та їжу, а про родинне тепло", – зазначила Тулякова.

Вона зауважила, що саме для реалізації цієї мрії з ініціативи Президента Володимира Зеленського й першої леді Олени Зеленської та за підтримки Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн створено Координаційний центр з розвитку сімейних форм виховання та догляду дітей.

"В цьому році дату дня усиновлення було змінено через перехід на новоюліанський календар. Відтепер День усиновлення в Україні щорічно відзначатиметься 17 вересня. Досить символічно, адже питання усиновлення, розвитку сімейних форм виховання, догляду дітей так само знаходиться у стані змін та на етапі трансформації. Шлях до усиновлення сформований та потребує популяризації. Особливо щодо усиновлення підлітків, сімейних груп та діток з інвалідністю, про яких часто суспільство забуває", – зазначила Тулякова.

Вона повідомила про створення національних та регіональних планів із розвитку сімейних форм виховання.

"Наша команда враховує український та міжнародний досвід , ми об'єднуємо державу, громадський сектор та партнерів, щоб, не дивлячись на виклики війни, покращити систему догляду, адже жодна дитина не має зростати в інтернаті", – підкреслила Тулякова.

Також вона зазначила, що в кожній громаді для дитини та родини мають бути створені послуги, що забезпечать життєстійкість сім'ї.

Як повідомлялося, на порталі "Дія" доступні п'ять нових послуг, які спрощують і пришвидшують процес усиновлення дитини. Раніше українцям дозволили подавати заяву про отримання консультації з усиновлення дитини та зареєструватися усиновлювачем онлайн.

За офіційними даними української влади, станом на 31 серпня 2023 року, з 24 лютого 2022 року з України до росії депортували 19 546 дітей.

Також відомо, що в російській федерації вже усиновили 386 українських дітей, яких незаконно вивезли з тимчасово окупованих територій окупанти.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: