Про це повідомляє Sofia globe, пише Рубрика.
"В останні два дні вони (фермери – ред.) почали поводитися як терористи. Вони використовують неправдиві аргументи, висувають вимоги зараз, щоб щось відбулося негайно. Я не веду переговори з терористами", – сказав Денков.
Він зазначив, що запланована акція протесту "починає набувати політичного характеру – і з проханнями про підтримку партій, і з тим, що деякі люди, які її очолюють і організовують, близькі до певних політичних фігур".
Глава уряду зазначив, що очікує від виробників зерна, що вони сядуть за стіл переговорів і будуть говорити по суті.
Також Денков додав, що рішення про зняття заборони – на імпорт з України пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику було правильним.
Протест, запланований на 18 вересня, має на меті порушити рух на трьох прикордонних переходах з Румунією, Сербією, Грецією, а також на початку автомагістралі Хемус у Варні. Планується, що 19 вересня протест переміститься до столиці Болгарії Софії.
Довідка
Парламент Болгарії дозволив імпорт українського зерна з 15 вересня.
Болгарські фермери відмовилися зустрічатися з прем'єр-міністром країни Ніколаєм Денковим для обговорення рішення скасувати заборону на імпорт української агропродукції.
"Фермери незадоволені рішенням депутатів скасувати заборону на імпорт української агропродукції, надіслали листа прем'єр-міністру Ніколаю Денкову, в якому заявили, що відмовляються з ним зустрічатися", – йдеться у повідомленні.
Раніше прем'єр-міністр запросив їх на зустріч, що мала відбутися в суботу, за день до початку анонсованих ними масових протестів.
Денков знову заявив про підтримку рішення парламенту щодо імпорту українського зерна. Він підкреслив, що в його країни немає проблем з імпортом трьох з чотирьох зернових з України, за винятком соняшнику та нерафінованої рослинної олії. Тому держава була готова підтримати виробників, які постраждали б від відновлення імпорту.
За словами прем'єр-міністра, вимоги аграріїв є загальними, не стосуються їхніх реальних проблем та дуже далекі від реальності.
У травні Євросоюз дозволив п'яти країнам, які межують з Україною, ввести заборону на продаж української пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику на внутрішньому ринку. При цьому транзит таких вантажів дозволений для експорту в інші країни. Термін дії цієї заборони мав закінчитися 15 вересня.
Як стало відомо, Євросоюз не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зернового експорту до п'яти сусідніх країн, натомість Україна погодилася вжити запобіжних заходів, аби уникнути нових обмежень на експорт зерна до ЄС.
Українська влада наполягає, що у разі продовження Єврокомісією заборони на імпорт українського зерна після 15 вересня Україна може розглядати дзеркальні заходи.
Окрім того, 12 вересня, стало відомо, що Польща продовжила заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.
У Забайкальському краї російської області зіткнулися вантажні поїзди, внаслідок чого з рейок зійшли десятки вагонів… Читати більше
У Броварах Київської області надзвичайники ліквідували загоряння на даху 25-поверхового будинку, що сталося через падіння… Читати більше
Міжнародний валютний фонд (МВФ) підготував оновлений негативний сценарій розвитку подій для України, який враховує можливість… Читати більше
Минулої доби, 21 грудня, найактивніше ворог атакував Времівський напрямок: там Сили оборони відбили 47 штурмів. Також… Читати більше
У російській федерації у ніч на 22 грудня відбулася атака невідомих безпілотників на селище Стальний… Читати більше
Укрпошта випустила нову поштову марку, присвячену легендарному українському боксеру Олександру Усику та його перемозі в… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.