Рішення для відбудови: коштами ЮНІСЕФ в Ірпені відновили пошкоджений під час бойових дій ліцей №3
У місті Ірпінь Київської області відбулося відкриття ліцею №3, відбудованого коштом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та інших меценатів після завданих російськими обстрілами масштабних пошкоджень.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Київської обласної військової адміністрації.
У чому проблема?
Нагадаємо, що за час окупації Ірпеня було пошкоджено 10,5 тисяч будівель, з яких 2501 зазнали повного або сильного руйнування. Це 48% від усього житлового фонду Ірпеня.
Окрім того, під час наступу армії російської федерації в Ірпені зазнали руйнувань майже всі школи.
Як зауважили в обладміністрації, до початку повномасштабного вторгнення в Україну російських військ ліцей №3 був найбільшим навчальним закладом Ірпеня.
Унаслідок бойових дій ліцей зазнав найбільших руйнувань серед усіх закладів освіти міста. Рівень його пошкодження становив близько 75%. Зокрема, була знищена покрівля, вигоріли приміщення на трьох поверхах, фасади, стіни, вікна тощо.
Яке рішення?
В місті Ірпінь на Київщині відкрили ще один відновлений навчальний заклад – ліцей №3.
Як це працює?
Участь у відкритті закладу взяли міністр освіти і науки Оксен Лісовий, представники ЮНІСЕФ та місцевої влади, зокрема очільник Київської ОВА Руслан Кравченко.
"Сьогодні це сучасний заклад освіти із безбар'єрним простором. Заклад уже готовий приймати вихованців", – повідомили в ОВА.
Як очікують, на навчання до ліцею №3 повернуться 1,5 тисячі дітей.
Раніше, директор ліцею Станіслав Федоров з нетерпінням очікуючи навчального року поділився прогнозами на майбутнє:
"Якщо нам доведеться розпочати навчальний процес дистанційно, з тижневою десь затримкою, прошу поставитися до цього із розумінням, роботи як у самому приміщенні, так і на території навчального закладу все ще тривають".
Нагадаємо, що у серпні в Ірпені відбулося відкриття відбудованого коштами Литви дитячого садка "Рута", який торік майже повністю зруйнували росіяни.
Раніше Рубрика писала, як підлітки в селі на Чернігівщині створили особливий простір для себе. Активна молодь із закинутої бібліотеки, яку перетворили на склад, зробили простір для підлітків та дітей.