fbpx
Сьогодні
22:10 17 Вер 2023

МОН проводить трансформацію психологічної служби та супроводу в системі освіти: у чому рішення

Міністерство освіти і науки України проводить трансформацію психологічної служби та супроводу в системі освіти.

Про це міністр освіти та науки Оксен Лісовий сказав на розширеному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке відбулося у Харкові.

У чому проблема?

Функціями психолога в школі є допомога в соціалізації, адаптації й покращенні взаємодії вчителя з дитиною та батьками в моменти гострих ситуацій чи спільних зустрічей.

На даний час, коли в Україні йде війна, функції психолога в освітніх закладах збільшуються.

Яке рішення?

МОН проводить трансформацію психологічної служби та супроводу в системі освіти.

Як це працює?

"Перш за все, питання трансформації психологічної служби в системі освіти і психологічного супроводу. В рамках цього ми запровадимо підвищення кваліфікації, підготовки педагогів з базового психологічного втручання, основ психологічної допомоги, готуємо зараз супервізії для психологів, затверджуємо перелік психологічного діагностичного інструментарію і порядок його застосування, розробляємо механізм міжсекторального перенаправлення, коли первинна допомога не може бути достатньою для розв'язання проблеми", – розповів Лісовий.

Міністр додав, що зараз також є 10 програм з психосоціальної підтримки, за якими підвищення кваліфікації педагоги та шкільні психологи можуть пройти на базі закладів післядипломної освіти.

"Серед цих програм є програма, розроблена за методикою ВООЗ, її завершило вже 35 тис. осіб, інші спецкурси – по 2-3 тис. осіб педагогів, психологів закінчили ці програми. На постійній основі здійснюємо консультативну підтримку практичних психологів, створили онлайн-сторінку розвитку фахових компетенцій працівників психологічної служби", – сказав Лісовий.

Міністр додав, що зараз навантаження на шкільних психологів дуже високе, тому також постає питання оплати їх роботи.

"Зараз ми маємо лише 0,5 ставки психолога в школі. Цього замало, нам потрібно вводити як мінімум 1 ставку шкільного психолога. Тут потрібна підтримка уряду, в цьому напрямку ми здійснюємо заходи", – зауважив Лісовий.

Довідка

В Україні діє всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?", створена за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Програма покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.

Нагадаємо, за внесок в охорону психічного здоровʼя українців перша леді Олена Зеленська отримала премію за "Лідерство у сфері охорони здоров'я та прав людини". Зокрема за те, що понад 60 тисяч фахівців пройшли спеціалізоване навчання.

Також Рубрика писала, що в Україні діє 9 безоплатних "гарячих ліній" психологічної підтримки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.

1 коментар

спочатку нові
за рейтингом спочатку нові за хронологією
1

Це не рішення, а констатація факту.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: