МОН проводить трансформацію психологічної служби та супроводу в системі освіти: у чому рішення
Міністерство освіти і науки України проводить трансформацію психологічної служби та супроводу в системі освіти.
Про це міністр освіти та науки Оксен Лісовий сказав на розширеному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, яке відбулося у Харкові.
У чому проблема?
Функціями психолога в школі є допомога в соціалізації, адаптації й покращенні взаємодії вчителя з дитиною та батьками в моменти гострих ситуацій чи спільних зустрічей.
На даний час, коли в Україні йде війна, функції психолога в освітніх закладах збільшуються.
Яке рішення?
МОН проводить трансформацію психологічної служби та супроводу в системі освіти.
У школах 1-го вересня проведуть онлайн-урок на тему підтримки ментального здоров'я: у чому рішення
Як це працює?
"Перш за все, питання трансформації психологічної служби в системі освіти і психологічного супроводу. В рамках цього ми запровадимо підвищення кваліфікації, підготовки педагогів з базового психологічного втручання, основ психологічної допомоги, готуємо зараз супервізії для психологів, затверджуємо перелік психологічного діагностичного інструментарію і порядок його застосування, розробляємо механізм міжсекторального перенаправлення, коли первинна допомога не може бути достатньою для розв'язання проблеми", – розповів Лісовий.
Міністр додав, що зараз також є 10 програм з психосоціальної підтримки, за якими підвищення кваліфікації педагоги та шкільні психологи можуть пройти на базі закладів післядипломної освіти.
"Серед цих програм є програма, розроблена за методикою ВООЗ, її завершило вже 35 тис. осіб, інші спецкурси – по 2-3 тис. осіб педагогів, психологів закінчили ці програми. На постійній основі здійснюємо консультативну підтримку практичних психологів, створили онлайн-сторінку розвитку фахових компетенцій працівників психологічної служби", – сказав Лісовий.
Міністр додав, що зараз навантаження на шкільних психологів дуже високе, тому також постає питання оплати їх роботи.
"Зараз ми маємо лише 0,5 ставки психолога в школі. Цього замало, нам потрібно вводити як мінімум 1 ставку шкільного психолога. Тут потрібна підтримка уряду, в цьому напрямку ми здійснюємо заходи", – зауважив Лісовий.
Довідка
В Україні діє всеукраїнська програма ментального здоров'я "Ти як?", створена за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Програма покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.
Нагадаємо, за внесок в охорону психічного здоровʼя українців перша леді Олена Зеленська отримала премію за "Лідерство у сфері охорони здоров'я та прав людини". Зокрема за те, що понад 60 тисяч фахівців пройшли спеціалізоване навчання.
Також Рубрика писала, що в Україні діє 9 безоплатних "гарячих ліній" психологічної підтримки.