Сьогодні
21:41 16 Вер 2023

34 медалі, серед яких 12 – золоті: Україна показала найкращий результат в історії на Іграх нескорених-2023

Збірна України завершила виступи на Іграх нескорених-2023, що відбулися в німецькому Дюссельдорфі. На змаганнях наша збірна завоювала 34 медалі: 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Суспільне.

Команда була представлена найбільшим складом у своїй історії: 25 учасниками. Серед них – військові й ветерани ЗСУ, Нацгвардії, Національної поліції та добровольчих батальйонів.

Українці змагалися в дев'яти видах спорту: легкій атлетиці, паверліфтингу, веслуванні на тренажерах, плаванні, стрільбі з лука, велоспорті, волейболі сидячи, баскетболі на візках та настільному тенісі, що цього року дебютував у програмі Ігор. Крім того, низка українських учасників виступила й у регбі на візках: у складі об'єднаної команди, до якої ввійшли воїни різних країн.

Попри те, що головною метою Ігор нескорених є не здобуті медалі, а реабілітація поранених військових і ветеранів, упродовж семи змагальних днів серед учасників розігрували нагороди за найвищі результати у різних категоріях, залежно від характеру поранень чи травм.

"Синьо-жовті" піднялися на п'єдестал у шести видах спорту. Найуспішнішими стали веслування на тренажерах (11 медалей: 4 золоті + 7 срібних), плавання (9: 3+3+3) та стрільба з лука (5: 3+0+2).

Топ-5 українських мультимедалістів

Найтитулованішим представником збірної України став військовослужбовець ЗСУ Назар Вознюк, який заробив за Ігри шість медалей: чотири "золота" та два "срібла" в плаванні й веслуванні на тренажерах.

1. Назар Вознюк: 4+2+0 (6)
  2. Володимир Товкис: 3+0+1 (4)
  3. Микола Заріцький: 2+2+0 (4)
  4. Юлія Шевчук: 1+2+0 (3)
  5. Максим Зубов: 1+1+0 (2)

Медальний залік України на Іграх нескорених

Результат України на Іграх 2023 року став найкращим за всю історію участі команди (з моменту дебюту в 2017-му) в цих змаганнях: що за кількістю медалей, що за їхнім ґатунком.

• Торонто-2017: 8+3+3 (14)
  • Сідней-2018:7+10+3 (20)
  • Гаага-2022:5+5+6 (16)
  • Дюссельдорф-2023:12+14+8 (34)

Що відомо про Ігри нескорених-2023

Ігри нескорених триватимуть з 9 до 16 вересня та об'єднають близько 600 учасників із 22 країн.
Турнір, який започаткував британський принц Гаррі, проходить з 2014 року. Наразі до програми змагань входять десять видів спорту: стрільба з лука, легка атлетика, веслування на тренажерах, паверліфтинг, плавання, велоспорт, волейбол сидячи, баскетбол і регбі на візках та – уперше в історії – настільний теніс.

Україна дебютувала на Іграх нескорених у 2017-му, тож змагання 2023 року для неї четверті в історії. До складу української збірної ввійшли 25 учасників: військових і волонтерів ЗСУ, Нацгвардії, Національної поліції та добровольчих батальйонів. Це найбільше представництво України за історію її участі в Invictus Games.

Українська збірна представлена в усіх видах спорту, крім регбі на візках. Проте деякі учасники отримали можливість зіграти й у цьому виді, але в змішаній команді разом із військовими й ветеранами з інших країн.

Як писала Рубрика, у китайському Сямені на етапі Діамантової ліги Ярослава Магучіх виграла перші змагання після перемоги на чемпіонаті світу-2023 з легкої атлетики.

Нагадаємо, що 27 серпня Магучіх виборола золоту медаль чемпіонату світу з легкої атлетики, що проходив у столиці Угорщини. На стадіоні в Будапешті Ярослава підкорила висоту 201 см. Ця перемога стала першою перемогою України на чемпіонатах світу за останні 10 років.

А 9 вересня у Брюсселі українській стрибунці у висоту Ярославі Магучіх, яка стала єдиною легкоатлеткою, якій підкорилася висота 2.00 м, вдалося здобути золоту медаль на етапі "Діамантової ліги".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.