У чому рішення?
Люди споживають повітря кожної секунди, але, на відміну від інших ресурсів, його складу не знають. Застосунок «Дихай, Дніпропетровщино» надає відомості про якість повітря саме зараз, а не постфактум у вигляді звітів. Програма сповіщає про рівень якості повітря у локації користувача. Це не моделювання ситуації, як у більшості наявних подібних програм. Моделювання стану повітря є недостатньо репрезентативним, щоб надати реальну картину забруднення, адже існує багато змінних. Застосунок інформує про якість повітря за категоріями. Наразі це унікальний продукт. Програма також надсилає звукові сповіщення користувачеві про погіршення якості повітря та надає рекомендації для убезпечення себе, відповідно до рівня якості повітря.
«Ми маємо знати, що відбувається зараз з повітрям, чи існує загроза. Інформація мобільного застосунку – це дані зі станцій моніторингу, які розташовані в нашій області. Це не моделювання, це інформація онлайн, тут і зараз», – зазначила юристка «Досить труїти Кривий Ріг» Олена Шафранова.
Як це працює?
«Дихай, Дніпропетровщино» має простий інтерфейс та не потребує реєстрації. Достатньо завантажити застосунок, дозволити визначити найближчу станцію або обрати її вручну на карті – і користувач отримає інформацію про забруднення повітря та рекомендації.
Рівні якості повітря позначені за простою кольоровою шкалою. Пояснення про кожен колір та рівень є у додатку. Поради поведінки в залежності від стану повітря розроблені для середньостатистичної здорової дорослої людини, а також для представників чутливих груп – людей з хронічними захворюваннями, вагітних, літніх людей та дітей.
Рівні якості повітря та рекомендації для населення повністю узгоджені із стратегією Центру громадського здоров'я МОЗ України. Під час створення додатку проаналізували кращі практики інформування про якість повітря та комунікації з населенням Європейського агентства з охорони довкілля, Агентств з охорони навколишнього середовища США та Канади та впровадили подібні практики у програмі.
Додаток – це відкритість екологічної інформації, доступної кожному. ВООЗ наполягає, що задля збереження громадського здоров'я інформація про стан повітря має бути відкрита, а населенню надані рекомендації для коригування власної поведінки та зменшення негативного впливу забруднення. Цю функцію закриває додаток «Дихай, Дніпропетровщино».
Застосунок допомагає не просто знати якість повітря та корегувати власні плани. А й в умовах війни не піддаватися інформаційним атакам про критичне забруднення повітря чи збільшення радіації, які запускає росія. Достовірну інформацію можна буде перевірити у себе у телефоні.
«Відкрита інформація про стан довкілля – це одна з вимог європейського екологічного законодавства. Міжнародні організації з охорони здоров'я, зокрема ВООЗ, визначають таке інформування та рекомендації для населення важливою складовою покращення рівня громадського здоров'я та профілактики хронічних захворювань. Європейський Союз радий допомагати громадам розвивати екологічні ініціативи та інструменти, котрі допоможуть убезпечити населення», – відзначила Ольга Сімак, координаторка сектору «Навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні.
Якщо цікавість до додатку буде достатня, можливе розширення інформування на інші регіони.
Минулої доби, 14 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 70 штурмів.… Читати більше
Німецький уряд оновив перелік переданої Україні військової допомоги, серед якої тисячі артилерійських снарядів та ударні… Читати більше
У самому центрі столиці на вулиці Хрещатик зайнялася електропідстанція. Про це пише Рубрика, посилаючись на… Читати більше
Уранці, 15 січня, російські війська здійснили масований удар по території України, використовуючи крилаті та балістичні… Читати більше
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України (UDCG) 9 січня в Рамштайні домовилися зустрітися наступного… Читати більше
Українка Олена Гром зі світлиною під назвою «Олена» стала фотографом року за версією організації Los… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.