fbpx
Сьогодні
15:10 15 Вер 2023

Лікарні без кондиціонерів у палатах втратять можливість укладати угоди з НАЗК: у чому рішення

Відділення інтенсивної терапії нової обласної лікарні Маріуполя в Києві, 13 грудня 2022 р. Фото: AP Photo

Уже з 1 січня 2024 року лікарні спроможної мережі, що не зможуть забезпечити кондиціонерами палати пацієнтів та ординаторські втратять можливість контрактуватися із Національною службою здоров'я за певними пакетами.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України, інформує Рубрика.

У чому проблема?

Зазначається, що у медичних закладах нормативно встановлені особливі вимоги до мікроклімату приміщень. Це стосується багатьох показників:

  • рівня вологості,
  • температури повітря,
  • кондиціонування тощо.

Від цього залежить як стан здоров'я самого пацієнта, так і самопочуття медичних працівників.

Яке рішення?

Лікарні спроможної мережі, що не зможуть забезпечити кондиціонерами палати пацієнтів та ординаторські втратять можливість контрактуватися із Національною службою здоров'я за певними пакетами вже з 1 січня наступного року.

Як це працює?

 У МОЗ наголосили, що тогорічний опалювальний сезон в умовах повномасштабної війни та регулярних "блекаутів" показав наскільки важливо, щоб кожна лікарня була оснащена автономними джерелами безперебійного електроживлення.

Під час контрактування із НСЗУ на 2022 рік однією з вимог до лікарень, які надають спеціалізовану медичну допомогу, була наявність резервного джерела електропостачання. Це дозволило медичній системі вистояти попри численні атаки росіян на енергетичну інфраструктуру України.

"Сучасна якісна медицина — це не лише про актуальні стандарти лікування, високотехнологічне медичне обладнання, медиків-професіоналів, але і про комфортне перебування в медичних закладах як для пацієнтів, так і для медичних працівників. Забезпечення оптимальних умов мікроклімату в приміщеннях лікарень — елемент санітарно-протиепідемічних вимог. Що стосується генераторів, то включення їх наявності до вимог контрактів з НСЗУ сприяло тому, аби кожна лікарня завчасно подбала про те, щоб забезпечити себе автономними джерелами електропостачання. Наразі, у рамках підготовки до зими, українські медичні заклади мають 4 095 генераторів", — зазначив Віктор Ляшко.

За словами міністра охорони здоров'я, медичні заклади, які увійшли до спроможної мережі, повинні бути готовими не лише до викликів зими, а вже розпочинати підготовку до комфортного перебування пацієнтів у літній сезон. Міністерство охорони здоров'я докладно проаналізувало ситуацію із забезпеченням кондиціонерами медичних закладів, які увійшли до спроможної мережі. Результати свідчать, що наразі із понад 54 000 палат кондиціонери мають лише 6 897. Тобто кондиціонерами забезпечені лише 12% палат в лікарнях спроможної мережі.

Найбільше палат з кондиціонерами є у медзакладах Києва — 30% та у медзакладах Дніпропетровщини — 23% від загальної кількості палатного фонду. Схожа ситуація і з ординаторськими: найбільший відсоток оснащення кондиціонерами в місті Києві та на Херсонщині — по 64%.

Найменш забезпечені кондиціонерами лікарні Волинської області, де кондиціонери є лише у 2% палат. Всього на 5% забезпечені кондиціонерами лікарняні палати у медзакладах Вінниччини, Львівщини та Чернігівщини.

За словами міністра охорони здоров'я, пацієнти під час лікування у медзакладі мають перебувати в комфортних умовах. Так само як і медики повинні мати гідні умови праці. Тому наразі перед кожним керівником лікарні, яка увійшла до спроможної мережі, стоїть завдання: до кінця року "покрити" кондиціонерами палати та ординаторські у своєму медзакладі.

Довідка

Спроможна мережа – це мережа надавачів медичних послуг, що забезпечує медичне обслуговування у межах відповідного госпітального округу, зокрема під час надзвичайних ситуацій, надзвичайного чи воєнного стану.

Нагадаємо, в Україні зареєстровано кілька випадків кору. Це небезпечне та високозаразне інфекційне захворювання.

Також Рубрика повідомляла, що відтепер більша кількість українців може скористатись програмою "Доступні ліки". До реєстру додали знеболювальні препарати для паліативних пацієнтів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: