Про це у Facebook повідомляють організатори проєкту, пише Рубрика.
У чому проблема?
"Хто не знає свого минулого,той не вартий свого майбутнього", – говорить народна мудрість. Людина, яка не знає минулого, – перекотиполе, куди вітер подме, туди воно і котиться. Саме тому ми повинні знати свою історію, національні традиції.
Насьогодні, коли в країні йде війна, вивчення історичної спадщини надзвичайно актуально для українців, бо, напевно, небагато у світі націй, які так погано знають свою історію. Адже вплив Радянського Союзу відчувається й досі.
Яке рішення?
Екскурсоводка та засновниця проєкту "Шукай!" Юлія Бевзенко вирішила відкривати на вулицях Києва бронзові маленькі скульптури, які розповідали б про історію міста.
Як це працює?
Зазначають, що скульптурка розміщена у місці, тісно пов'язаному з філологією. А саме на фасаді закладу, з якого вийшла ціла плеяда відомих українських письменників і громадських діячів.
"Ця скульптурка присвячена символу української ідентичності, без якого не складуться слова "Київ" та "Україна". Вона присвячена літері "Ї".
Літера "Ї" є унікальним українським скарбом, адже відсутня в інших слов'янських абетках", підкреслили у повідомленні.
Організатори проєкту поінформували, що скульптурку створив Юрій Білявський.
Поряд із нею розміщена табличка з QR-кодом, за яким можна перейти на сайт проєкту та дізнатися докладнішу історію. На цей час це 41 експонат, який доповнює прогулянковий маршрут, накреслений усіма скульптурками в районі університету.
Сучасні українці, маркуючи нею різні речі – від одягу до вуличних об'єктів, – окреслюють так свою ідентичність і самобутність, яку загарбники довгі століття марно намагалися стерти.
Також її унікальність в тому, що до елементів літери долучили скалки вітражів кампусу університету, які постраждали після ракетного обстрілу 31 грудня 2022 року.
Нагадаємо, що раніше з'явилися ще дві мініскульптурки, паляниця та Привид Києва, які встановили вже після повномасштабного вторгнення.
А 12 квітня цього року, мініскульптуру "Цукровий бурячок", присвячену українським меценатам-цукрозаводчикам, встановили на фасаді першого корпусу Київського політехнічного інституту.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.