Про це заявив в інтерв'ю Euractiv міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев.
У відомстві зауважили, що військово-морські сили Болгарії, Румунії і Туреччини посилили пильність, продовжуючи виконувати завдання власними силами і засобами щодо забезпечення безпеки торгових суден, які проходять через Чорне море.
Як зазначають у виданні, очільник оборонного відомства повідомив, що росія оголосила частину болгарської економічної зони в Чорному морі закритою для судноплавства до кінця вересня через військові навчання в цьому районі.
Тагарев при цьому підкреслив, що Болгарія вважає ці дії провокацією.
"Болгарія обговорює відповідь на ці провокації – як самостійно, так і з нашими союзниками по НАТО", підкреслив болгарський міністр.
Журналіст Euractiv запитав, чи розробила Болгарія сценарії на випадок нападу росії на вантажні судна. Мова йде про ті, що прямують з українських портів через болгарські води або економічну зону в Чорному морі. На це в Міністерстві оборони відповіли, що таких сценаріїв немає.
"На цей момент не існує безпосереднього ризику або загрози нападу на торгове судно, що прямує в територіальному морі країни-члена НАТО.
Ці води перебувають під суверенітетом кожної прибережної держави і є частиною державної території. Напад у територіальному морі може розглядатися як напад на Республіку Болгарія і НАТО в цілому", додали у відомстві.
У міністерстві також заявили, що додаткові заходи щодо забезпечення безпеки судноплавства в економічних зонах "можуть бути забезпечені тільки діями НАТО, відповідно до Статуту ООН і міжнародного морського права, скоординованими з іншими партнерами в регіоні".
"Болгарська позиція щодо безпеки в Чорному морі завжди ґрунтувалася на принципі союзницької солідарності, союзницьких дій і союзницьких гарантій в рамках НАТО.
При прийнятті такого союзницького рішення Болгарія зробить свій внесок відповідно до своїх можливостей", наголосили у міністерстві.
Тагарева також запитали, чи можуть бути скоординовані маршрути вантажних суден, що перевозять зерно через економічну зону Болгарії в Чорному морі. Своєю чергою міністр відповів, що для цього немає юридичних підстав.
Довідка
Нагадаємо, у липні росія заявила, що виходить із "зернової угоди" через нібито невиконання її умов. Після цього окупанти почали обстрілювати українські порти та зернову інфраструктуру на півдні України.
Окрім того, рф почала маніпулювати аргументами щодо низького показника постачання зерна в країни Африки. Вони є безпідставними, оскільки окрім прямого постачання збіжжя, нужденні країни Азії та Африки отримують перероблену в третіх країнах продукцію.
У серпні Україна оголосила про відкриття у Чорному морі тимчасових коридорів для торговельних суден. ВМС України наголосили, що зберігається загроза з боку рф.
Окрім того, Україна почала експортувати зерно через морські порти Хорватії.
Умные девайсы стали незаменимыми инструментами для тех, кто хочет улучшить свои спортивные результаты и следить… Читати більше
У ніч на 26 грудня російські війська запустили по Україні 31 безпілотник різних типів. Сили… Читати більше
Минулої доби, 25 грудня, найактивніше ворог атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 57 штурмів. Загалом… Читати більше
Заступник прем'єр-міністра Казахстану Канат Бозумбаєв на пресконференції заявив, що "не сміє" робити попередніх заяв щодо… Читати більше
Президент США Джо Байден відреагував на масовану атаку росіян на Україну вранці 25 грудня, та запевнив,… Читати більше
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.