fbpx
Сьогодні
15:26 13 Вер 2023

Комфорт, інклюзивність та інновації: STEM is FEM та Дія.Освіта створили освітній серіал “Урбаністика” - як працює це рішення

English version here

Фото: Інстаграм / stem_is_fem

Громадська організація STEM is FEM, за ініціативи Міністерства цифрової трансформації України, створила освітній серіал "Урбаністика". Серіал є безкоштовним і подивитися його можна на Дія.Освіта — головній едьютейнмент платформі країни.

Про це пише Рубрика.

У чому проблема?

За півтора року повномасштабного вторгнення десятки українських міст та селищ зазнали руйнувань. Відбудовувати їх необхідно вже зараз, адже українцям та українкам потрібно десь жити та працювати, здобувати освіту та проводити час.

Однак важливо не просто відновлювати, а покращувати населені пункти — робити їх більш безпечними, комфортними та прогресивними, ніж вони були раніше.

Саме мешканці повинні обирати, якими хочуть бачити свої міста — та для цього вони мають розуміти основи урбаністики та містобудування, знати, якими можуть бути міста, які процеси в них відбуваються та які інновації можуть бути запроваджені.

Яке рішення?

Громадська організація STEM is FEM створила освітній серіал "Урбаністика". В його епізодах фахівці та фахівчині розказують про те, як з'являлись та розвивались міста, що потрібно, аби зробити їх безпечними та комфортними, та якою може бути повоєнна відбудова України.

Яке це працює?

"Урбаністика" складається з 17 епізодів, тривалість одного — близько 12 хвилин.

Серед тем, що висвітлює серіал:

  • дослідження міст та відповідальне громадянство,
  • повоєнна відбудова та формування публічних просторів,
  • інклюзивність,
  • інноваційні проєкти будівництва.

З 12 вересня епізоди можна подивитися українською мовою, з 22 вересняанглійською. У кожній з версій доступні субтитри. Освітній онлайн-серіал розроблений в межах програми USAID "Мріємо та діємо".

Також глядачі та глядачки зможуть виконати завдання після кожної серії та за підсумками всього курсу. Ті, хто пройдуть усі тести, отримають сертифікат про успішне проходження курсу.

"Вже зараз ми маємо думати про те, як будуть виглядати українські міста у майбутньому. Для цього важливо знати, яким може бути громадський простір, чому інклюзивність – це важливо, і загалом, в яких містах ми хочемо жити.

Серіал "Урбаністика" допоможе зрозуміти, як зробити міста комфортними для великої кількості жителів та для кожного окремого мешканця. Дякуємо STEM is FEM за спільну роботу та турботу про майбутнє українців", – наголосила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Фото: Дія.Освіта

Автори курсу переконані:

  • серіал зацікавить і тих людей, які розглядають урбаністику як майбутню професію чи вивчають суміжні спеціальності,
  • і тих, хто ще нічого не знає про цю галузь.

Адже знання про те, як функціонують міста і чим їх можна вдосконалити, необхідні для всіх відповідальних громадян.

"Дівчата з ком'юніті STEM is FEM дуже чекали на освітні активності на тему урбаністики ще до початку повномасштабного вторгнення. Але після 24 лютого це набуло зовсім іншої актуальності.

Як відновлювати зруйновані українські міста? Коли починати відбудову і на що звертати найбільше уваги? Що обов'язково залишити, а що — докорінно змінити?

Я радий, що сьогодні українська молодь настільки цікавиться урбаністикою і що у нас є можливість зробити такий, доступний для всіх, освітній продукт", — поділився ініціатор STEM is FEM Сергій Токарєв.

Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри для платформи Дія.Освіта за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту "Урбаністика" програми "Мріємо та діємо", яка втілюється IREX у партнерстві з громадською організацією STEM is FEM.

Довідка

STEM is FEM — освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей (Science, Technology, Engineering and Mathematics) серед дівчат. Проєкт об'єднує однодумців, створює спільноту, в якій дівчата підтримують одна одну, діляться ідеями та розвиваються разом.

STEM is FEM був ініційований українським ІТ-підприємцем та засновником технологічної компанії Roosh Сергієм Токарєвим.

Дія.Освіта — національна національна едьютейнмент-платформа актуальних знань і навичок, де можна безоплатно навчатися, опанувати нову професію та ознайомитися з актуальними вакансіями.

Програма "Мріємо та діємо" – 5-річна програма, спрямована на розвиток та підтримку молоді в Україні, створення сприятливого середовища, в якому молодь матиме можливість реалізувати свої мрії, ідеї та бачення розвитку країни. Програма виконується організацією IREX за підтримки USAID.

Онлайн-курс "Урбаністика" розроблений в межах програми USAID "Мріємо та діємо" і став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст курсу є відповідальністю ГО "STEM is FEM" і необов'язково відображає погляди IREX, USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Нагадаємо, що у Польщі знайшли спосіб допомогти із відновленням вікон в Україні — там збирають вживані вікна і відправляють їх в нас. Про те, як працює це рішення і чому воно зародилося саме в Польщі — у нашому матеріалі: "Вікна для України: як польські волонтери шукають вікна для будинків, що їх втратили".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: