Вівчарка "Чіта" допомагає прикордонникам у службі на кордоні: як працює це рішення
Вірною та надійною напарницею прикордонника Михайла в службі є бельгійська вівчарка на прізвисько "Чіта".
Про їх роботу разом більше розповіли у Міністерстві внутрішніх справ, цитує Рубрика.
У чому проблема?
Проблема контрабанди — одне з першочергових завдань держави у справі захисту її економічних інтересів. Вже понад два останніх десятиріччя контрабандними виявляються значна частина експортно-імпортних товаропотоків в Україні.
Також ситуація з контрабандою наркотичних засобів в Україні залишається досить складною, оскільки на неї впливає досить велика кількість чинників, насамперед війна.
Яке рішення?
Михайло пройшов курс підготовки з пошуку наркотичних речовин разом із "Чітою".
Тепер вони разом ведуть боротьбу з протиправною діяльністю в пункті пропуску на межі з Польщею.
Зауважимо, що підготовкою собак до служб займаються кінологи.
Як це працює?
"Ці собаки просто створені для того, щоб бути службовими. Вони легко піддаються навчанню, працездатні й можуть виконувати різноманітні завдання. Також люблять долати перешкоди, а їх стрибок може досягати трьох метрів", – каже прикордонник.
Зараз завдяки цим собакам виявляють правопорушників.
Водночас Михайло відзначає, що представники цієї породи чуйні та уважні. Завдяки цим характеристикам вони можуть стати чудовим компаньйоном для усієї родини.
Але якщо брати таку породу, то треба бути готовим до активного способу життя.
"Адже малінуа потрібно приділяти багато уваги та показувати свою любов і тоді ви отримаєте прекрасного компаньйона та вірного друга, адже бельгійська вівчарка – це чудовий охоронець, який назавжди відданий своєму господарю", – пишуть у МВС.
Раніше ми розповідали про те, як нацгвардійці з Миколаєва, що працюють кінологами пройшли курс надання першої ветеринарно-медичної допомоги службовим собакам.
Також ми розповідали історію порятунку службових собак із Луганщини.