fbpx
Сьогодні
11:56 12 Вер 2023

В Україні батьки мають право перевести дитину на дистанційне навчання: як працює це рішення

В Україні батьки учнів та учениць мають право обирати будь-яку форму навчання, при чому школи не мають права відмовляти у зарахуванні або переведенні дітей на будь-яку з них.

Про це пише Рубрика, посилаючись на пресслужбу Міністерства освіти та науки (МОН).

У чому проблема?

Як зазначили в прес-службі, відповідно до законодавства, повна загальна середня освіта може здобуватися за очною (денною), дистанційною, мережевою, екстернатною, сімейною (домашньою) формами чи формою педагогічного патронажу.

Тим більше, що насьогодні в Україні йде війна і це надає право батькам вирішувати, яким чином буде здобувати освіту їхня дитина.

Окрім того, з 1 вересня у школах України діятимуть три формати навчання. В кожній області свій – в залежності від безпекової ситуації. Також з'явиться нова форма навчання у дистанційних школах.

Яке рішення?

"Управління у сфері освіти й школи повинні забезпечити навчання за цими формами на вимогу батьків або інших законних представників дитини", наголошують в повідомлені.

Як це працює?

Дистанційна форма

Її організовують для учнів і учениць, які не можуть відвідувати школу очно. На кшталт:

  • через стан здоров'я,
  • відбування покарання,
  • збройний конфлікт,
  • воєнний стан,
  • проживання (перебування) за кордоном, на тимчасово окупованій території України,
  • епідемії,
  • наслідки природних і техногенних катастроф тощо.

"Учні навчаються за дистанційною формою виключно за їхнім бажанням або бажанням їхніх батьків відповідно до положення", підкреслюють в повідомленні.

Дистанційна форма здобуття освіти може запроваджуватися в окремих школах за рішенням їхніх засновників. До таких шкіл учнів зараховують незалежно від території обслуговування. На сайті закладу освіти оприлюднюють інформацію про забезпечення здобуття освіти за дистанційною формою.

Також у школах можуть створювати дистанційні класи / групи для дітей, які виїхали за кордон або не бажають навчатися офлайн з міркувань безпеки.

Водночас не кожна школа в Україні спроможна забезпечити дистанційну форму здобуття освіти. У разі, якщо в школі, де навчається дитина, немає такої можливості, батькам або іншим законним представникам учня / учениці потрібно звернутися в місцевий орган управління освітою з проханням запропонувати іншу школу для дистанційного навчання, повідомили в прес-службі.

Сімейна (домашня) форма освіти

Дає змогу навчатися самостійно, отримувати консультації від учителів школи й проходити лише підсумкове оцінювання (семестрове й річне за результатами семестрового), а також атестацію.

Якщо учень / учениця (або один із батьків чи інших законних представників) офіційно зареєстровані на території обслуговування школи, вона не має права відмовити в зарахуванні або переведенні на таку форму навчання.

Екстернат

Ще одна форма, яка дозволяє учню / учениці здобувати освіту самостійно, проте є різниця в кількості оцінювань. Учнівство на екстернаті повинне проходити тільки річне оцінювання і/або атестацію.

У разі заяви батьків школа зобов'язана перевести учня / ученицю на екстернат або зарахувати дитину, яка зареєстрована на її території обслуговування.

Окрім того, для учнів, які вимушено перебувають за кордоном і навчаються в іноземній школі, може бути організоване вивчення предметів українського компоненту освітніх програм в дистанційних класах в окремо визначених школах.

"Інформуємо, що рішення МОН про вивчення тільки предметів українського компоненту освітніх програм в окремо визначених школах – це можливість, якою можуть скористатися учні й учениці, які виїхали за кордоном та навчаються в іноземній школі за місцем перебування", повідомили в прес-службі.

Водночас батьки або інші законні представники дитини мають право обрати будь-яку форму навчання в інших школах і не зобов'язані переводити дітей на навчання за цією програмою.

Заклади загальної середньої освіти не мають права відмовляти учням у зарахуванні або переведенні на іншу форму навчання на підставі цього рішення.

Окрім того, школи можуть зараховувати дітей для навчання за індивідуальною формою незалежно від наявності вільних місць у класі, додали в прес-службі.

Правила щодо навчання дітей за індивідуальною формою освіти врегульовані у відповідному положенні.

Нагадаємо, у Міністерстві освіти спрогнозували, що 80-85% українських шкіл зможуть розпочати навчальний рік у змішаному форматі чи очно.

Окрім того, з 1 вересня школярі, які навчаються в очному форматі, мають носити з собою два рюкзаки – один звичайний, другий – на випадок повітряної тривоги. Що повинно в ньому бути?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: