У Черкасах демонтували пам'ятник чекістам: навіщо це рішення
У Черкасах на ще один пам'ятник радянських часів стало менше. У місті демонтували так званий «памʼятник чекістам» (офіційна назва памʼятний знак «Загиблим працівникам правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обовʼязків»).
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Черкаську міську раду.
У чому проблема?
Обеліск давно був встановлений у Соборному парку Черкас як пам'ятник чекістам і потребував декомунізації. Також зазначається, що черкаські правоохоронці своїх пам'ятних заходів біля нього не проводять.
Яке рішення?
Цього року виконавчий комітет у Черкасах, розглянувши протоколи засідань топонімічної комісії, ухвалив рішення про демонтаж пам'ятних знаків П.К.Василині, «Загиблим працівникам правоохоронних органів…», «Перемозі у Великій Вітчизняній війні» (так звана «Зірочка») та інформаційної таблички «Алея Путейка». Наразі усі ці об'єкти вже демонтовано.
«У Черкасах ми впевнено тримаємо курс на декомунізацію і дерусифікацію міського середовища. Пам'ятники радянщини та назви, пов'язані із тоталітарним режимом і державою-агресором, зникнуть з мапи нашого міста. Натомість для утвердження національного духу у суспільстві популяризуватимемо видатні постаті Черкащини та України», – прокоментував голова топонімічної комісії, перший заступник міського голови Сергій Тищенко.
Як це працює?
Демонтаж виконали за участю важкої будівельної техніки комунальних підприємств «Екологія» та «Черкасиводоканал». Пам'ятний знак тимчасово зберігатиметься на КП «ЧЕЛУАШ».
Нагадаємо, ще у 2015 році Верховна Рада ухвалила так званий пакет законів про декомунізацію, серед яких – закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки». Зокрема, про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів і заборону їхньої пропаганди.
Закони забороняють радянську символіку, відкривають архіви радянських спецслужб.