Сіра зона: Військово-морські сили вже понад рік контролюють частину Чорного моря із “вишками Бойка”

Уже понад рік частину Чорного моря, де встановлені так звані "вишки Бойка" та про взяття яких під контроль повідомили в ГУР, повністю контролюють берегові ракетно-артилерійські війська Військово-морських сил ЗСУ.

Про це розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі "Радіо Свобода".

Як повідомив представник ВМС ЗСУ, російські військові кораблі припинили туди заходити після того, як вдалося потопити корабель "Василь Бех".

Нагадаємо, що корабель "Василь Бех"забезпечував Чорноморський флот рф затонув у червні 2022 року. Тодішній голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко заявив, що судно підбили Військово-морські сили України.

"Був у них такий корабель, який транспортував озброєння та особовий склад на острів Зміїний. І після цього вони зробили вже висновки. І понад рік ми не спостерігали там присутності.

Але не можна було виключати, що туди може зайти якась диверсійна група з використанням якихось інших маломірних, наприклад, човнів для того, щоб доставити особовий склад.

Тому, звісно, ця операція теж була ризикованою достатньою мірою, і, звісно, покладатися лише на цю інформацію спецпризначенці не могли", наголосив Плетенчук.

Як підкреслив речник ВМС, найскладніше було дістатися до "вишок" на гумових човнах. Українські спецпризначенці ризикували життям, адже окрім загрози висадки диверсійних груп з малих човнів на "вишки Бойка", існувала також небезпека з повітря.

Окрім того, як зазначив Плетенчук, попри те, що ВМС звільнили цю зону від присутності російських військових кораблів, її все одно умовно можна вважати сірою.

Тому що там, на жаль, поки що постійно присутня російська авіація. Ворожі літаки ведуть розвідку і навіть завдають вогневого ураження.

"Цю проблему так само треба вирішувати. Вона полягає в ширшій площині. Звісно, цю ситуацію могла б виправити наявність у нас відповідних засобів протиповітряної оборони. Мова про літаки F-16", підкреслив речник ВМС ЗСУ.

Що відомо про спецоперацію спецпризначенців у Чорному морі

Нагадаємо, що 11 вересня підрозділи Головного управління розвідки Міноборони провели спецоперацію, унаслідок якої Україна повернула під контроль газові та нафтові платформи в Чорному морі між Кримом та Одесою. Ці об'єкти більш відомі під назвою "вишки Бойка".

Під час першого етапу операції військові використали один гумовий човен,

Тоді українські військові змогли успішно знешкодити російську РЛС та повернутися назад під покровом ночі.

Через кілька днів військові повернулися на установку вже не більшій кількості човнів, щоб забрати знайдені минулого разу ворожі трофеї:

  • запас вертолітних боєприпасів типу НАР,
  • РЛС "Неву2, що може відстежувати рух суден у Чорному морі.

Нагадаємо, що після успішної спецоперації "Синиця", під час якої російський гвинтокрил Мі-8 перегнали на підконтрольну Україну, кількість окупантів, що хочуть здатися в полон ЗСУ, збільшилась на 70%.

Свіжі дописи

  • Новини

Захисникам неба вдалося збити 50 безпілотників ворога зі 73 запущених: ще 19 – зникли з радарів

У ніч на 24 листопада російські загарбники атакували Україну 73 ударними БпЛА типу Shahed та… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Понад 100 тисяч жителів Кривого Рогу залишаються без опалення: планують дати тепло до 8 грудня

У Кривому Розі понад 130 тисяч абонентів залишилися без тепла через аварійну ситуацію: без опалення… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У Румунії проходять президентські вибори: стартував перший тур

У неділю, 24 листопада, в Румунії розпочався перший тур виборів Про це інформує Рубрика, посилаючись… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Генштаб: на фронті за добу відбулися понад 220 атак ворога, і майже половина – на двох напрямках

Протягом минулої доби, 23 листопада, на фронті російські окупанти найбільше тиснули на Покровському та Курахівському… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Саміт COP29 затвердив фінансування у 300 мільярдів доларів щороку для боротьби з кліматичною кризою

Учасники Кліматичного саміту ООН COP29, який відбувався в Дубаї, досягли важливого рішення щодо кліматичного фінансування.… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У КМВА розповіли про відбиття нічної атаки ворожих безпілотників

У ніч на 24 листопада російські загарбники вкотре атакували Київ безпілотними літальними апаратами. Ворожі дрони… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.